Praha Jeruzalém

Rodící se teroristická skupina se chce zviditelnit na přeplněném poli brutálních islámských frakcí v Gaze.

Autor: Ezra Stone, United with Israel, 29. června 2020

Aby se prosadila mezi těmi  velkými, jako jsou Hamas nebo Islámský džihád, nemusí být skupina „Meč islámu“ tou největší z teroristických organizací v pásmu Gazy.

„S pozadím pokrytým plakáty jejich mrtvých členů prezentuje salafisticko-džihádská organizace „Meč islámu“ svůj raketový arzenál,“ napsal ve svém tweetu Joe Truzman, přední analytik a expert na teroristické skupiny v regionu.

Truzman zveřejnil dvouminutové video skupiny „hrozící odvetou“, pokud Izrael přistoupí k připojení některých oblastí Judeje a Samaří.

Video ukazuje teroristy vyrábějící a odpalující rakety Barq-8, o nichž tvrdí, že mohou zasáhnout Tel Aviv. Záběry teroristů v Gaze se tu spojují se záběry Izraelců, kteří se schovávají před útokem a lékařů Magen Adom už jen odnášejících lidské ostatky Izraelců zabitých při předchozím útoku.

Video také ukazuje dozsah čtyř úrovní raket, které teroristé používají, s grafickým znázorněním měst až na sever k Haifě a Tel Avivu.

V následujícím tweetu Truzman vysvětluje: „S ohledem na to, jak je ve srovnání s podobnými skupinami jako Hamas nebo PIJ malá, se tato skupina snaží vypadat profesionálně.“

Dodal: „Palestinský islámský džihád a Lidová fronta za osvobození Palestiny, aby zlepšily svou koordinaci proti možné anexi v Judeji a Samaří, vydaly prohlášení o spolupráci s Hamasem.“

 

30. 06. 2020 05:56 145 Daniel Žingor Zdroj: United with Israel

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem