Praha Jeruzalém

Synagogy sice prozatím zůstávají otevřené, ale pouze pro 19 věřících. Premiér varuje, že může dojít k úplnému uzamčení země.

Od: Arutz Sheva, 6.7.2020 14:55

Izraelská vláda v pondělí svolala mimořádné zasedání k projednání řady navrhovaných opatření zaměřených na boj proti šíření koronaviru.

Během tohoto setkání premiér Benjamin Netanjahu varoval, že pokračující šíření viru by mohlo vládu donutit k úplnému celonárodnímu uzamčení země.

„Jsme jen krok od úplného uzamčení," řekl Netanjahu.

Ministři vlády nicméně hlasovali pro přijetí změkčené verze omezení navrhovaných Ministerstvem zdravotnictví. Odmítli tedy úplné uzavření synagog a místo toho souhlasili s omezením počtu věřících na 19.

Ministr vnitra Aryeh Deri (za stranu Shas), který se důrazně postavil proti výzvě Ministerstva zdravotnictví uzavřít všechny synagogy, bezprostředně navrhl kompromisní dohodu, kterou vláda následně schválila.

Vláda také odhlasovala omezení počtu hostů v restauracích na 20 uvnitř a 30 ve venkovních prostorách.

Pláže a parky nebudou, navzdory návrhům Ministerstva zdravotnictví a Rady národní bezpečnosti, v tuto chvíli uzavřeny. Vláda však může pro veřejnost časově omezit návštěvy pláží a parků.

Kromě toho se očekává, že vláda podpoří uzavření tělocvičen, nočních klubů a zrušení významných kulturních událostí.

 

07. 07. 2020 06:04 130 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem