Praha Jeruzalém

Francouzský prezident Emmanuel Macron naléhá na Netanjahua, aby se vzdal plánů na uplatnění svrchovanosti v židovských městech v Judeji a Samaří.

Autor: David Rosenberg, 10.7.2020 11:12

Francouzský prezident Emmanuel Macron vyzval izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, aby se vzdal plánů na uplatnění izraelské svrchovanosti nad částmi Judeje a Samaří, zveřejnila v pátek ráno Macronova kancelář.

Ve svém prohlášení z pátečního rána uvedla francouzská vláda, že Macron ve čtvrtek hovořil s Netanjahuem a tlačil izraelského vůdce na zrušení plánů na uplatnění izraelské suverenity nad židovskými městy v Judeji a Samaří a většinou údolí Jordánu.

Macron „Netanjahuovi připomněl angažovanost Francie v prosazování míru na Blízkém východě a požádal ho, aby se zdržel jakýchkoli kroků, které by vedly k anexi palestinských území,“ uvedla Macronova kancelář.

„Zdůraznil, že takové opatření by bylo v rozporu s mezinárodním právem a ohrozilo by možnost realizace dvoustátního řešení, jakož i nastolení spravedlivého a trvalého míru mezi Izraelci a Palestinci.“

Dále toto prohlášení říká, že navzdory neshodě mezi oběma zeměmi ohledně izraelského záměru na uplatnění svrchovanosti nad částmi Judeje a Samaří, Macron „zopakoval neochvějný závazek Francie k prosazování bezpečnosti Izraele a jeho odhodlání pracovat na zmírnění napětí na Blízkém východě. Zdůraznil také svůj vztah k přátelství a důvěře, která Francii a Izrael spojuje.“

 

12. 07. 2020 06:36 84 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem