Praha Jeruzalém

Channel 12 hlásí, že námořní velitel Hamasu uprchl z pobřežní enklávy s „utajovanými materiály“ a je podezřelý ze „spolupráce“ s Izraelem.

Autor: Ebin Sandler, World Israel News, 11. července 2020

Podle zprávy Channel 12 z pásma Gazy nedávno utekl vysoký velitel Hamasu a vzal si s sebou notebook s „utajovanými materiály“.

Zpráva Channel 12 dodává, že je tento velitel podezřelý ze spolupráce s Izraelem a označil ho za druhého vysokého operativce Hamasu, který je v posledních dnech podezřelý ze spolupráce s Izraelem.

Zpráva citovala arabské noviny Amad, které označily uprchlého představitele Hamasu za velitele námořního komanda jednotky Izz ad-Din Brigády al-Qassam. Amad uvedl, že tento velitel opustil pásmo Gazy na izraelské lodi a měl s sebou kromě notebooku také hotovost a sledovací technologii.

V návaznosti na tento incident Hamas údajně spustil vlnu zatýkání, zadržel desítky podezřelých a zabavil, kromě komunikačního vybavení, 500 000 dolarů v hotovosti. Zdá se, že vyšetřování poukazuje na potenciální existenci dalších vysokých velitelů Hamasu zapojených do špionážních aktivit s Izraelem.

Zpráva Channel 12 také mluví o dalším činiteli Hamasu obviněném ze spolupráce s Izraelem, kterému se říká Mahmoud, který údajně hrál hlavní roli při správě komunikačních technologií Hamasu a při výcviku teroristů na jejich používání.

Zdroj citovaný ve zprávě Amadu tvrdí, že „Mahmúd“ navázal kontakt s izraelskými operativci asi před deseti lety, přičemž jeho role byla nedávno odhalena kvůli předání hotovosti jeho bratrovi, který byl zadržen příslušníky Izz ad-Din Brigády al- Qassam.

Sobotní zpráva z Gazy přišla asi týden poté, co článek v libanonských novinách Al-Ahbar navázaných na Hizballáh uváděl, že Hamas odhalil „spiknutí izraelských zpravodajských služeb“, které mělo zasáhnout cíle Hamasu v pásmu Gazy.

 

12. 07. 2020 07:02 328 Daniel Žingor Zdroj: World Israel News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem