Praha Jeruzalém

Demonstranti na Pařížském náměstí v Jeruzalémě vyzývali k odstoupení premiéra, nepokoje přerostly v konfrontaci s policií.

Autor: Hezki Baruch, 21.7.2020 23:41

V úterý večer v Jeruzalémě pochodovaly od rezidence premiéra na ulici Balfour ve směru na Knesset stovky levicových demonstrantů.

Demonstranti požadovali, v návaznosti na obvinění proti premiérovi a jeho neschopnosti vypořádat se s pandemií koronaviru a následnou hospodářskou krizí, jeho odstoupení.

Po protestech a průvodu policie střídavě zablokovala nedaleké ulice.

Po provedení několika provokací v oblasti Knessetu se demonstranti soustředili na Pařížské náměstí, kde mezi demonstracemi a policií vypukly nepokoje a střety. Šest protestujících bylo policií zatčeno.

Hnutí Černé vlajky, které demonstrace vede, obviňovalo Netanjahua z vedení Izraele k „Bibikracii“.

„Obviněný Netanjahu by měl být z pozice předsedy vlády odstraněn a neměl by naopak získávat více pravomocí,“ uvedlo hnutí.

„Posledních několik týdnů ukázalo každému, kdo by měl ještě pochybnosti, že obžalovaný ze zločinů, který je od rána do večera zaneprázdněn stáními u soudu, nemá čas se vypořádat s pandemií nebo ekonomikou. Izraelci si zaslouží předsedu vlády, který se bude starat jen o své občany,“ dodali.

 

22. 07. 2020 07:35 127 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem