Praha Jeruzalém

Na hranici s Libanonem se střílelo, obyvatelům bylo řečeno, aby zůstali doma. Podle armády boje stále pokračují.

Od: Arutz Sheva, 27.7.2020 15:42

V oblasti Har Dov poblíž hranice s Libanonem došlo v pondělí odpoledne k bezpečnostnímu incidentu, uvedla ve svém prohlášení IDF. Podrobnosti incidentu jsou předmětem vyšetřování.

Obyvatelé hlásili, že slyšeli střelbu a Al Jazeera hlásila, že IDF ostřeluje vesnici Kfarchouba v jižním Libanonu. Video zveřejněné na sociálních sítích údajně ukazuje následky ostřelování Kfarchouby.

Nepotvrzené zprávy libanonských médiíí tvrdí, že teroristická organizace Hizballáh vypálila protitankovou raketu na vozidlo IDF na izraelské straně hranice. Zdroj v Hizballáhu řekl agentuře Reuters, že útok byla odveta za smrt bojovníka Hizballáhu v Damašku minulé pondělí.

IDF uvedla, že se na severní hranici stále nachází v situaci „pokračujícího konfliktu“.

Předseda vlády Benjamin Netanjahu a ministr obrany Benny Gantz byli o incidentu informováni. Netanjahu opustil schůzku Likudu, aby uspořádal setkání bezpečnostní rady, a řekl, že probíhá „vážný incident“.

Ve světle probíhajícího incidentu dostali místní obyvatelé pokyn, aby zůstali ve svých domovech.

Předseda vlády Netanjahu v pondělí odpoledne v Knessetu řekl: „Neustále sledujeme, co se děje na naší severní hranici. Když říkám „ my “, jsem to já, ministr obrany a náčelník štábu – všichni spolupracujeme.“

„Naše politika je jasná. Nedovolíme Íránu, aby se vojensky zakořenil na naší hranici se Sýrií. Toto je politika, kterou jsem stanovil již dříve, a striktně ji dodržujeme. Za druhé, Libanon a Hizballáh budou odpovědní za jakýkoli útok proti nám z území Libanonu. Zatřetí, IDF je připravena na jakýkoli scénář. Pro bezpečnost Izraele pracujeme ve všech arénách – v blízkosti našich hranic i daleko od našich hranic,“ řekl Netanjahu.

V reakci na hrozby teroristické organizace Hizballáhu IDF nedávno zvýšila svou přítomnost na severu. Minulý týden IDF při leteckém úderu v Sýrii zabila jednoho z bojovníků Hizballáhu.

 

28. 07. 2020 05:51 98 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem