Praha Jeruzalém

Netanjahuova kritika poslance Knessettu Aymana Odeha, který se zúčastnil konference Hamasu, prezentovali představitelé PA, jako štvaní proti izraelským Arabům.

Autor: Dalit Halevi, 4.8.2020 4:57

Oficiální tisková agentura Palestinské samosprávy Wafa v pondělí zveřejnila svou pravidelnou zprávu o projevech „štvaní a rasismu“ v izraelských médiích za týden mezi 27. červencem a 1. srpnem.

Zpráva obsahuje 162 projevů štvaní a rasismu, včetně příspěvku na Facebooku premiéra Benjamina Netanjahua ze dne 2. srpna, který PA považuje za rasistický a štvavý.

Netanjahu napsal: „Toto je Ayman Odeh, předseda Společné kandidátky (arabských stran), který podporuje teroristy: minulý měsíc se zúčastnil konference Hamasu, včera se účastnil levicové demonstrace v Jeruzalémě. Média se mobilizují pro levicové demonstrace, které lámou nové rekordy v násilí a štvaní proti předsedovi vlády.“

 

Toto Netanjahuovo vyjádření bylo oficiální zpravodajskou agenturou PA prezentováno jako štvaní proti izraelským Arabům, které Wafa označila za „Araby z roku 1948“.

 

04. 08. 2020 06:14 138 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem