Praha Jeruzalém

Ministr pro osadnictví říká, že jednoho dne bude raketová palba z Gazy tak silná, že Izrael nebude mít jinou možnost, než enklávu převzít.

Od: Arutz Sheva, 4.8.2020 20:13

Ministr pro osadnictví Tzachi Hanegbi věří, že bude Izrael nucen znovu převzít pásmo Gazy a vypořádat se s teroristickou organizací Hamas, která v současnosti pobřežní enklávě vládne.

„Nakonec budeme muset jít a Gazu převzít, protože jednoho dne to dál nebude možné, jednoho dne bude na nás odpáleno tolik raket, že už izraelská veřejnost nebude schopna akceptovat takovýto status quo. A to bude bolet,“ řekl Hanegbi v rozhovoru pro i24News.

„Podstata teroristických organizací je taková, že mají svůj limit, do jaké míry mohou zůstat v klidu. Někdy ho ztratí kvůli iluzi, kvůli frustraci, kvůli něčemu, co souvisí s jejich skutečnou povahou, a pak už nemáte na vybranou,“ vysvětlil.

„Nechtěl bych tedy iniciovat plné převzetí pásma Gazy, protože i když tam vstoupíme, a jednou se to nakonec stane, a pásmo Gazy převezmeme, budeme se muset následně stáhnout, protože nechceme kontrolovat životy dvou milionů lidí,“ vysvětlil Hanegbi.

 

05. 08. 2020 05:37 433 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem