Praha Jeruzalém

Likud nadále oslabuje, nyní má pouze 32 křesel.

Autor: Elad Benari, 7.8.2020 6:05

Zatímco rozestup mezi Likudem a Modrou a bílou roste a krize v koalici se každým dnem prohlubuje, tak nové průzkumy provedené pro Radio 103 FM odhalují, že Likud oslabuje, což se zdá být konzistentním a dramatickým klesajícím trendem .

Výsledky průzkumu ukazují, že pokud by se měly volby konat dnes, strana Likud vedená Benjaminem Netanjahuem by ve volbách získala 32 křesel. Před méně než dvěma měsíci jich podle průzkumu Likud měl 41 – to znamená, že během této doby spadl o 9 křesel.

Strana Yesh Atid-Telem vedená Yairem Lapidem a Moshe (Bogie) Ya'alonem je druhou největší stranou s 18 křesly. Společný seznam arabských stran, podle průzkumu, získává v příštím Knessetu 16 křesel a strana Yamina Naftaliho Bennetta potom 12 křesel.

Modrá a bílá by podle průzkumu získala pouze 11 křesel, Shas 10 a Spojení Tóry a judaismu 8 křesel. Strana Yisrael Beytenu 8 křesel a Meretz je na konci seznamu s 5 křesly. Labor party, stejně jako ve všech předchozích průzkumech, nepřekračuje volební práh.

Pravicový blok by bez Yaminy měl 50 křesel a 62 s Yaminou. Levo-arabský blok spolu s Modrou a bílou, Yesh Atid a Společným seznamem, by získal 50 křesel. Liberman, který se neidentifikuje s žádným blokem, by měl osm křesel – zůstal by tedy bez reálné možnosti ovlivnit výsledky.

Na aktuální mapě bloků tentokrát povstává Naftali Bennett a Ayelet Shakedová s jejich stranou (Yamina) a ambicemi být ve vládě vládě a zajistit rovnováhu moci.

Průzkum provedl 5. - 6. srpna prof. Yitzhak Katz z institutu Maagar Mochot Institute pomocí internetového panelu. Ankety se zúčastnilo 501 respondentů ve věku 18 a více let, kteří představují reprezentativní vzorek populace.

 

07. 08. 2020 07:11 66 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem