Praha Jeruzalém

V reakci na útoky zápalnými balóny nařídil Gantz zastavit dodávky pohonných hmot do pásma Gazy.

Autor: Elad Benari, 13.8.2020 6:24

Po středečních bezpečnostních konzultacích ministr obrany Benny Gantz schválil doporučení náčelníka štábu, koordinátora Vládních činností na spravovaných územích (COGAT) a bezpečnostních agentur a nařídil zastavení dodávek pohonných hmot do pásma Gazy.

Rozhodnutí bylo učiněno na základě pokračujícího vypouštění zápalných balónů z pásma Gazy na území Státu Izrael a oslabení jeho bezpečnostní stability.

„Hamas nese odpovědnost za vše, co se děje v pásmu Gazy směrem k Izraeli a ponese i důsledky násilí páchaného na izraelských občanech,“ uvádí prohlášení COGAT.

Přes noc na středu útočily stíhačky, bojové helikoptéry a tanky IDF na řadu teroristických cílů Hamasu v pásmu Gazy.

Mluvčí IDF uvedl, že se útoky zaměřily na vojenské složky námořních sil Hamasu, jehoo podzemní infrastrukturu a pozorovací stanoviště.

Útok byl proveden v reakci na vypuštění zápalných balónů z pásma Gazy na izraelské území za poslední týden.

Už dříve ve středu schválil Gantz doporučení náčelníka štábu Aviva Kochaviho, představitelů IDF a bezpečnostních expertů a zúžil rybolovnou oblast Gazy z 15 námořních mil na 8.

Rozkaz nabyl okamžité platnosti a bude trvat do odvolání.

Začátkem tohoto týdne Gantz také rozhodl, že bude, v reakci na pokračující vypouštění zápalných balónů z pásma Gazy na izraelské území, uzavřena křižovatka Kerem Shalom mezi Izraelem a Gazou.

Tato křižovatka bude uzavřena s výjimkou vstupu nezbytné humanitární pomoci a PHM.

 

13. 08. 2020 06:21 318 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem