Praha Jeruzalém

Podle zpráv z izraelských médií je současná eskalace spojena s blížícím se termínem pro převod grantu Hamasu z Kataru ve výši 25 milionů dolarů.

Od: JNS, 18. srpna 2020

Izraelské jednotky zmařily v neděli pozdě v noci teroristický útok – pokus Palestinců vhodit Molotovův koktejl na Ráchelinu hrobku v Betlémemu. To podnítilo další srážky mezi IDF a Hamasem.

V reakci na masivní házení kamení a další vypouštění zápalných balónů zaútočily také tanky IDF na pozorovací stanoviště Hamasu v Gaze, informoval Channel 12.

IDF v neděli ráno zasáhla v Gaze několik cílů Hamásu poté, co šrapnel ze sestřelené rakety vypálené z Gazy zasáhl dům v jižním izraelském městě Sderot. Podle prvních respondentů byl při incidentu lehce zraněn 58 letý izraelský muž.

Očekává se, že egyptská delegace, která do Gazy dorazila v neděli v noci, se bude snažit zklidnit situaci, informoval Channel 12. Ten přisuzuje současnou eskalaci na jihu přibližování se zářijového termínu pro převod grantu z Kataru na Hamas ve výši 25 milionů dolarů.

Politický vůdce Hamasu Ismail Haniyeh, který je posledních několik měsíců v Kataru, vyvíjí na Dauhá nátlak, aby obnovili tento grant a podle plánu peníze převedli – zatím ovšem bez úspěchu.

 

19. 08. 2020 06:25 276 Daniel Žingor Zdroj: United with Israel

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem