Praha Jeruzalém

El Al bude mít první let z Izraele do Spojených arabských emirátů, který proletí vzdušným prostorem Saúdské Arábie.

Autor: Ben Ariel, 28.8.2020 6:39

Saúdská Arábie povolila letadlu El Al, které v pondělí poletí do Spojených arabských emirátů, aby proletělo nad jeho vzdušným prostorem, a to navzdory skutečnosti, že Saúdská Arábie dosud nemá s Izraelem oficiální vztahy.

Channel 12 News ve čtvrtek informovaly, že Saudové souhlasili s tím, že umožní izraelskému letadlu proletět jejich oblohou kvůli skutečnosti, že na palubě budou vysocí američtí představitelé.

El Al je první izraelská letecká společnost, která uskuteční komerční let z Tel Avivu do Abú Dhabí. Vzhledem k obnovení letů do Emirátů byli opětovně zaměstnáni tři starší piloti.

Začátkem tohoto týdne bylo oznámeno, že na palubě prvního přímého komerčního letu z Tel Avivu do Abú Dhabí bude i poradce a švagr amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner.

Channel 12 News informovaly, že Kushner navštíví Izrael, odkud bude pokračovat do Spojených arabských emirátů, doprovázen delegací desítek izraelských odborníků různých oborů, včetně medicíny, letectví a bezpečnosti, a týmem Bílého domu.

V posledních několika letech se mezi Izraelem a Saúdskou Arábií šířily pověsti o sblížení, ale saúdští představitelé tyto zprávy popřeli.

Společnost El Al, která provozuje čtyři týdenní lety do Bombaje, projevila zájem letět nad saúdským vzdušným prostorem, aby si zkrátila dobu letu.

 

28. 08. 2020 06:37 117 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem