Praha Jeruzalém

Zpráva říká, že Izrael a Hamas vedou rozhovory o výměně těl zabitých vojáků za pomoc proti  koronaviru.

Od: Arutz Sheva, 13. 9. 2020 00:04

Teroristická organizace Hamas oznámila, že Egypt pracuje na zprostředkování dohody mezi ním a Izraelem v průběhu příštích dvou týdnů.

Arabské zdroje pro News 13 uvedly, že teroristická organizace požaduje lékařské vybavení, které by pomohlo zvládnout epidemii koronaviru.

Podle této zprávy zahrnují požadavky Hamásu ventilátory, stejně, jako propuštění svých vězňů a dohodu, která bude dokončována po etapách.

Zdroje rovněž uvádí, že Izrael odmítl dohodu prováděnou v několika fázích a odmítá propuštění osob odsouzených za závažné trestné činy.

V sobotu ráno libanonský Al Akhbar uvedl, že egyptská delegace za posledních pár dní už několikrát navštívila Izrael i Gazu, aby zprostředkovala výměnu vězňů mezi Izraelem a Hamásem.

Podle této zprávy Egypťané Hamasu řekli, že „je Egypt odhodlán dosáhnout dohody poté, co izraelský předseda vlády Benjamin Netanjahu požádal egyptského prezidenta al-Sisiho, aby se v této otázce angažoval“.

Hamas drží od operace Ochranné ostří v roce 2014 těla vojáků IDF Hadara Goldina a Orona Šaula.

Kromě toho se předpokládá, že Hamas drží také dva izraelské civilisty, kteří se ztratili v Gaze - Avera Mengistu a Hisham al-Sayeda.

 

13. 09. 2020 06:04 161 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem