Praha Jeruzalém

JERUZALÉM - Palestinská samospráva obnoví jednání s Izraelem poměrně brzy, uvedl tento týden předseda vlády Benyamin Netanjahu podle zpráv Yisrael Hayom.

Autor: Yoni Weiss, pátek 18. září 2020 4:32

V rozhovoru za zavřenými dveřmi Netanjahu uvedl, že dopad nově podepsaných mírových dohod mezi Izraelem, Spojenými arabskými emiráty a Bahrajnem nenechal Palestincům jinou reálnou možnost, než se vrátit k jednacímu stolu.

Premiér však uvedl, že rozhovory s PA se znovu obnoví až po amerických prezidentských volbách 3. listopadu, a to pouze v případě, že bude znovu zvolen prezident Donald Trump.

V případě vítězství Trumpa Netanjahu řekl, že na základě mírového plánu Trumpovy administrativy zahájí jednání, jak slíbil.

Mezitím se vazby mezi Izraelem a dvěma nyní přátelskými národy Perského zálivu rychle upevňují. Ministr zahraničí Gabi Ashkenazi zaslal svým kolegům ze Spojených arabských emirátů a Bahrajnu osobní poselství, v nichž jim a jejich rodinám přál rok „míru, prosperity, stability a zdraví“.

Emirátský ministr zahraničí šejk Abdullah bin Zayed Al Nahyan odpověděl: „Shana Tova, Gabi, toto je skvělý způsob, jak začít rok, a doufám, že je to dobré znamení pro nás oba, Abdulláhu.“

Bahrajnský ministr zahraničí Abdullatif bin Rashid Al Zayani na Ashkenaziho zprávu odpověděl: „Děkuji, můj drahý příteli, za přání k židovskému Novému roku“ a popřál mu „požehnaný rok, v němž přineseme do regionu mír a stabilitu.“

 

20. 09. 2020 06:33 91 Daniel Žingor Zdroj: HAMODIA

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem