Praha Jeruzalém

V Jeruzalémě a Cézarei dnes večer pokračovaly protivládní protesty, a to navzdory přísným restrikcím ohledně shromážďování uložených Ministerstvem zdravotnictví.

Od: Arutz Sheva, 20. 9. 2020 22:16

Přibližně 2 500 aktivistů se naproti rezidenci předsedy vlády v Jeruzalémě účastnilo protivládních protestů, a to navzdory poslednímu celostátnímu lockdownu vyhlášenému minulý pátek. Podle směrnic Ministerstva zdravotnictví rozdělila policie bariérami protestující do menších skupin. Demonstranti však, jakkoli měli být policií sankcionováni, bariéry odstranili a policejní nařízení ignorovali.

Silnice vedoucí na místo protestu, včetně: Ben Maimon, Azza, Kikkar Paris, Agron, King George a Keren Hayesod, byly odstaveny z provozu.

Minimálně jeden demonstrant byl zatčen, když megafonem vyhlašoval, jak se vyhnout nařízením Ministerstva zdravotnictví.

Včera (v sobotu) ministr vnitra Amir Ohana (Likud) protesty ostře odsoudil, včetně nošení jídla aktivistům, kteří v pátek před příchodem svátku Roš hašannah protestovali naproti rezidenci předsedy vlády.

„Tato privilegovaná skupina rozmazlených spratků si je jistá, že je nad zákonem a plive nám všem do tváře,“ uvedl.

„Mluvil jsem s policejním komisařem a velitelem jeruzalémského okresu a oni slíbili, že zajistí, aby (protesty) skončily. Nejde o demonstrace. Ohrožují životy lidí. To by mohlo být smrtelnou ranou pro boj s koronavirem. Nejenže se může prohloubit tato (COVID) krize, ale občané, kteří dodržují zákony, to uvidí a budou se ptát sami sebe, proč je to protestujícím dovoleno a jim ne,“ dodal.

Během dne brigádní generál ve výslužbě Amir Haskel, jeden z vůdců protivládního hnutí, vyzval aktivisty k účasti na demonstracích navzdory lockdownu: „Připomínám vám, že i během generální odstávky máte povoleno demonstrovat. Toto je zkouška naší vůle s v tomto boji etrvat,“ trval na svém.

Dnes bylo oznámeno, že bylo koronavirem nakaženo dalších 3 406 Izraelců.

Včera tomuto viru podlehlo dalších 30 lidí. V pátek zemřelo na komplikace související s CV-19 27 Izraelců. Dnes ráno byly k tomuto číslu přidány další tři. Celkový počet obětí virů během prázdninového víkendu byl 60.

Počet obětí v zemi nyní činí 1 229. 631 Izraelců je ve vážném stavu, přičemž 168 z nich je v kritickém stavu na ventilátorech.

 

21. 09. 2020 06:22 74 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem