Praha Jeruzalém

Vůdce Hizballáhu řekl, že Netanjahu lhal, když řekl, že Hizballáh skladuje poblíž letiště v Bejrútu rakety.

Autor: Elad Benari, 30.9.2020 1:08

Vůdce Hizballáhu Hassan Nasralláh v úterý uvedl, že předseda vlády Benjamin Netanjahu lhal, když během svého projevu před Valným shromážděním OSN prohlásil, že Hizballáh skladuje rakety v sousedství Janah poblíž letiště v Bejrútu.

„Před krátkou chvílí hovořil nepřátelský premiér přímo v projevu v OSN a řekl tam věci, aby jako obvykle poštval libanonský lid proti Hizballáhu,“ uvedl Nasrallah podle agentury Reuters.

Dodal, že se Netanjahu pokouší poštvat Libanonce proti Hizballáhu obviněními z existence skrytých raketových lokalit v Bejrútu.

Během svého projevu Netanjahu podtrhl nebezpečí, které představuje Írán a jeho zástupci, včetně Hizballáhu. Netanjahu připomněl mohutnou explozi, která minulý měsíc otřásla přístavem v Bejrútu a varoval, že k podobné explozi může dojít i v sousedství Janah, protože tam Hizballáh skladuje rakety.

„Je to hned vedle mezinárodního letiště,“ řekl. „A tady má Hizballáh tajný sklad zbraní. Toto tajné skladiště zbraní, tady, sousedí, metr od ropné společnosti. Jsou tu plné kanystry benzínu. Tady. Je to pár metrů od čerpací stanice. Je to padesát metrů od ropné společnosti. Je tady spousta nákladních vozidel s palivem. A je to zabudováno do civilní výstavby zde. Pro obyvatele sousedství Janah jsou to aktuální souřadnice.“

„Chci vám ukázat vchod do raketové továrny Hizballáhu,“ a ukázal polohu Janah na mapě Bejrútu. „Protože o to tady jde. Je to tady. Toto je ropná společnost a toto je skladiště výbušnin.“

 

30. 09. 2020 05:57 242 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem