Praha Jeruzalém

Nejvyšší palestinský muftí říká, že je to islámské právo, které všechny muslimy zavazuje vést svatou válku proti „zlodějským Židům“.

Autor: Yakir Benzion, United With Israel, 13. října 2020

Nejvyšší muftí Palestinské samosprávy říká, že je povinností každého muslima vést džihád (svatou válku) proti „zlodějským Židům“, uvedla Palestinian Media Watch (PMW).

Tato organizace se sídlem v Jeruzalémě sleduje palestinské a další arabské zpravodajství, aby zjistila, co Palestinci v arabštině říkají, což je obsah, o kterém si Palestinci často myslí, že k němu anglicky mluvící svět nemá přístup.

Společnost PMW nedávno zveřejnila rozhovor s muftím PA Muhammadem Husajnem, hlavní palestinskou náboženskou osobností.

Televizní moderátor požádal muftího o komentář k nedávné dohodě Spojených arabských emirátů a Bahrajnu s Izraelem a jejich plné obnově diplomatických styků.

„Všechna náboženská rozhodnutí vydaná národními náboženskými učenci zavázala (muslimy) bojovat proti zlodějským Židům a nesouhlasí s normalizací se sionisty. Někteří však tyto texty interpretují jinak a normalizaci vítají,“ uvedl moderátor s odkazem na Spojené arabské emiráty a Bahrajn.

Muftí neustoupil a podrobně vysvětlil náboženskou povinnost vést svatou válku proti těm samým „zlodějským Židům“.

„Texty jasně říkají, že pokud je ukraden byť jen centimetr muslimských zemí, stává se džihád osobním náboženským přikázáním pro každého, kdo je toho schopen,“ řekl Muftí Husajn. „To je zákon šaría, kterým se náboženští právníci od začátku řídili.“

„Toto náboženské rozhodnutí je pevné, platné a aktuální. Minimum, které požadujeme od těch, kteří se snaží texty překrucovat, je, aby texty četli správně a nedeformovali je.“

Husajn řekl, že tato rozhodnutí nelze změnit „podle rozmaru toho či onoho vládce“ a že „Alláh se na to zeptá“.

Odborní překladatelé z PMW poznamenali, že muftí použil arabský výraz „fard ayn“, což je osobní islámské přikázání pro každého muslima, aby popsal závažnost povinnosti vést džihád neboli svatou válku.

 

16. 10. 2020 05:10 110 Daniel Žingor Zdroj: United with Israel

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem