Praha Jeruzalém

Hlavní „palestinský“ mufti volá po mezinárodní legislativě, která by zakazovala poškozování náboženství a trestala pachatele.

Autor: Dalit Halevi, 26.10.2020 4:29

Šejk Muhammad Husajn, generální muftí „Palestiny“ a kazatel v mešitě Al-Aksá, v neděli odsoudil karikatury, které „urážejí důstojnost proroka Mohameda“ pod záminkou svobody projevu.

Husajnovy poznámky se týkaly opětovného zveřejnění karikatur o Mohamedovi ve Francii poté, co byla místnímu učiteli sťata hlava za to, že je během hodiny o svobodě projevu ukazoval třídě.

Husajn ve svém prohlášení uvedl, že zveřejnění karikatur bylo nemorálním útokem na Mohameda, kterého se dopustila skupina lidí, kteří nenávidí islám, muslimy a jejich symboly.

Husajn požadoval uzákonění mezinárodních zákonů, které by zakazovaly poškozování náboženství a jejich symbolů a ukládaly tresty každému, kdo by jakkoli ublížil náboženským symbolům.

Varoval, že pokračování „zločinů“ povede k eskalaci konfliktů a nepřátelství mezi národy, a zároveň vyzval arabské a islámské národy, aby okamžitě jednaly a ukončily tento útok na islám.

 

26. 10. 2020 05:36 103 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem