Praha Jeruzalém

Kromě domácí vakcíny se Izrael údajně snaží zajistit vakcíny i z jiných zdrojů, včetně Číny.

Od: World Israel News, 26. října 2020

Izraelské Channel 12 uvedly, že národní zpravodajská služba Mossad přivezla do Izraele během posledních několika týdnů čínskou protikoronavirovou vakcínu.

Zatímco má Izrael od 1. listopadu zahájit pokusy na lidech s domácí vakcínou, Mossad údajně už dřív přivezl její čínskou formu, aby ji prostudoval.

Kromě domácí vakcíny se Izrael údajně také snaží zajistit různé vakcíny z jiných zdrojů, uvedly The Jerusalem Post, když citovaly „známého vysokého představitele ministerstva zdravotnictví“.

Zdroj The Post řekl, že tu je také několik zákulisních „diplomatických snah“ usilujících o co nejrychlejší zavedení účinné vakcíny.

Ani ministerstvo zahraničí, ani ministerstvo zdravotnictví, ani úřad předsedy vlády na dotazy The Post týkající se toho, proč je Mossad do této akce zapojen, nijak nereagovaly. Nicméně bezpečnostní agentura v minulosti pomohla zajistit, aby měl Izrael dostatečné zásoby masek, koronavirových testů a ventilátory.

Zpráva Post naznačuje, že zapojení šéfa Mossadu Yossiho Cohena umožnilo Izraeli tajně jednat s cizími národy bez ohledu na existenci či neexistenci oficiálních diplomatických vztahů.

Účinnost a bezpečnost čínské vakcíny se teprve ukáže, je však v Číně, kde koronavirus vznikl, masově distribuována.

 

27. 10. 2020 06:11 307 Daniel Žingor Zdroj: World Israel News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem