Praha Jeruzalém

Podle nových zpráv je atentát přisuzovaný jednotce Mosadu „Kidon“, ty dále uvádí, že cílem útoku byla i teroristova dcera.

Od: Arutz Sheva, 15. listopadu 2020 14:51

Ve zprávě AP o zabití vysokého představitele al-Káidy Mohammeda al-Masriho – „dvojky“ této teroristické skupiny – v srpnu tohoto roku v Teheránu, se objevily nové podrobnosti.

Podle těchto zpráv byl atentát výsledkem společného úsilí mezi Izraelem a USA. Americké zpravodajské služby poskytly informace o místě pobytu Al-Masriho a izraelská organizace Mossad podle AP atentát provedla.

Al-Masri byl zastřelen v teheránské uličce 7. srpna, v den výročí bombových útoků na americké velvyslanectví v roce 1998 v Nairobi v Keni a Dar es Salaamu.

Dva představitelé uvedení ve zprávě uvedli, že jednotka Mossadu odpovědná za operaci byla „Kidon“, což znamená „hrot kopí“.

Terčem operace byla také Al-Masriho dcera Maryam, snacha Usámy bin Ládina. USA totiž věřily, že se podílela na operačním plánování a byla připravovaná na převzetí vedoucí pozice v této teroristické skupině.

Podle AP íránská média 8. srpna o smrti Al-Masriho sice informovala, ale pod jiným jménem. Tyto zprávy uváděly, že byl spolu se svou dcerou zabit ozbrojenci z motocyklu.

 

16. 11. 2020 05:40 132 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem