Praha Jeruzalém

Zákonodárce PA jménem Hamásu uvedl, že židovské návštěvy Chrámové hory jsou „nebezpečnou sionistickou agresí a eskalací“.

Autor: Dalit Halevi, 18. listopadu 2020 6:49

Salem Salameh, palestinský poslanec zastupující Hamas, v úterý odsoudil to, co popsal jako eskalaci a „vloupání osadníků“ do mešity Al-Aksá, a označil je za „nebezpečnou sionistickou agresi a eskalaci, která poškozuje každého muslima, Araba a Palestince“.

„Pronikání okupace a jejích osadníků ukazuje, že směřujeme k rozdělení (využívání) mešity Al-Aksá a že tato pronikání jsou prováděna pod záštitou okupační policie a jsou ohavným sionistickým teroristickým činem zaměřeným na porušování našich práv,“ řekl Salameh.

 

Salameh tvrdil, že opakované „vloupání“ probíhá v rámci snahy získat podporu sionistické pravice, včetně osadníků a ortodoxních. Okupační stát pracuje na převzetí mešity Al-Aksá a přípravy půdy pro rozdělení Al-Aksá za účelem vybudování jejich legendárního chrámu.“

Salameh vyzval palestinskou arabskou veřejnost, aby těmto „vloupáním“ odolávala fyzickou přítomností v mešitě Al-Aksá a eskalací odporu ve všech jeho formách (tedy také ozbrojeného odporu).

Palestinské arabské vedení neuznává právo ani historickou či náboženskou příslušnost židovského národa k zemi Izraele a tvrdí, že svatý Chrám nikdy nebyl postaven na Chrámové hoře. Palestinští Arabové považují celou oblast Chrámové hory za součást mešity Al-Aksá, která je definována jako islámské místo patřící pouze muslimům.

Palestinští Arabové neustále tvrdí, že Izrael, ve snaze vymazat muslimské spojení s městem, „judaizuje“ Jeruzalém, který je podle nich jejich hlavním městem.

Neustále opakují tvrzení, že Izrael plánuje zničit mešitu Al-Aksá a nahradit ji svatým Chrámem.

 

18. 11. 2020 06:12 176 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem