Praha Jeruzalém

Při pokusu zaútočit autem východně od Jeruzaléma na kontrolní stanoviště postřelila hraniční policie 30-ti letého Palestince.

Autor: Paul Shindman, World Israel News, 25. listopadu 2020

Izraelští příslušníci pohraniční policie ve středu postřelili Palestince, který se pokusil na dálnici východně od Jeruzaléma vrazit svým autem do bezpečnostního kontrolního stanoviště.

Policie na kontrolním stanovišti a-Za’im „postřelila a zneškodnila“ 30-ti letého muže, který se je pokusil přejet, uvedlo Israel Army Radio.

Podezřelý byl ve vážném stavu převezen do nemocnice Hadassah Mount Scopus v Jeruzalémě. Na izraelské straně nedošlo k žádným ztrátám ani zraněním.

Před třemi týdny najel palestinský terorista na kontrolní stanoviště IDF poblíž Nábulusu a namířil svou zbraň na vojáky, hlídkující jednotka ho však zastřelila ještě, než mohl zahájit palbu.

V posledních několika letech došlo k desítkám útoků na automobily, většinou na kontrolních stanovištích v Judeji a Samaří, kde zůstali zabití a zranění policisté a vojáci.

Při podobném červnovém incidentu policie zastřelila palestinského řidiče, který na kontrolním stanovišti ve východní polovině Jeruzaléma najel na pohraniční policistku, ta byla nárazem odmrštěna několik metrů dál.

Při brutálním dubnovém útoku Palestinec srazil hraničního policistu, poté vystoupil ze svého vozu a zraněného důstojníka opakovaně bodl. Následně byl na místě činu zastřelen.

Také v Jeruzalémě došlo k četným útokům automobilem. Jeden z nich se stal na jeruzalémské železnční stanici v listopadu 2014, při němž zahynuli tři lidé, další pak nákladní autem v roce 2017 poblíž Talpiot, při němž bylo zabito pět vojáků IDF.

 

26. 11. 2020 05:24 94 Daniel Žingor Zdroj: World Israel News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem