Praha Jeruzalém

„Chtěl bych jasně a před celým světem těmto barbarům z Palestinské samosprávy říct: Nikdy nás nezlomíte,“ uvedl šéf regionální rady Samaří Yossi Dagan.

Autor: Aryeh Savir, TPS, 21. prosince 2020

Při teroristickém útoku v Reihanském lese, kde si šla zaběhat, byla v neděli zavražděna matka šesti dětí z vesnice Tal Menashe na severu Samaří Esther Horganová.

Horganové bylo 52 let, byl umělkyní a manželskou poradkyní.

Byla matkou dvou dcer a čtyř synů. Nejmladšímu z nich je 13 let a svou bar micvu oslavil jen před třemi měsíci.

Horganová si vyrazila do lesa, poblíž její komunity, zaběhat v neděli kolem 13:00.

Večer, poté, co se jí nepodařilo kontaktovat, zavolal její manžel Benjamin bezpečnostní složky. Pátrací týmy, včetně záchranné jednotky Samaří, dobrovolníci z okolních komunit, armádní a policejní pátrací týmy se ji vydaly hledat. Kolem jedné hodiny ráno byla nalezena jednou z pátracích jednotek, bez známek života a s rozbitou lebkou.

Na místo dorazil šéf regionální rady Samaří Yossi Dagan a společně s rabínem přinesli rodině tuto hroznou zprávu.

Dagan uvedl, že „tato drahá žena byla tak laskavá, pomáhala lidem, chodila v poledne sportovat do centra izraelského státu – minutu od svého domova a byla zločinci tak krutě zavražděna.“

„Jaké barbarství, jako za středověku, jaká krutost, chladnokrevně rozbít kamenem tvář 52leté ženy! Jakému zlu to čelíme?“

 

„Chtěl bych jasně a před celým světem těmto barbarům z Palestinské samosprávy říct: Nikdy nás nezlomíte a tato osada v Samaří bude vzkvétat, růst a prosperovat, společně s celým státem Izrael, protože vy v barbarské Palestinské samosprávě jste si vybrali smrt a my život. Chováte se jako barbaři ve středověku se a my žijeme v roce 2020 a izraelský lid zvítězí,“ prohlásil v souvislosti s podněcováním k terorismu ze strany PA.

Netanjahu: „Naše bezpečnostní síly vraha dopadnou“

„Zesnulá Esther Horganová byla brutálně zavražděna, když si šla poblíž jejího domu zaběhat. Bezpečnostní síly tohoto vraha co nejrychleji zatknou a my se s ním vyrovnáme. Rád bych rodině vyjádřil hlubokou soustrast,“ uvedl předseda vlády Benjamin Netanjahu.

„Je to těžké a srdcervoucí ráno, když slyšíme o kruté vraždě Esther Horganové, která včera opustila svůj dům a nevrátila se. Život plný úžasných děl, domova a rodiny, kreativity a péče byl zkrácen bestií v lidské podobě. Plně věřím, že se naše bezpečnostní síly vrahy dopadnou a že spravedlnosti bude učiněno zadost. Přijmu Esteřinu rodinu, její děti a jejich otce. V této době tak hlubokého zármutku jsme s vámi,“ řekl prezident Reuven Rivlin.

Les Reihan je přírodní rezervace poblíž komunit Reihan a Tal Menashe.

Horganová je třetí izraelskou obětí zavražděnou v roce 2020.

Rabín Shai Ohayon, otec čtyř dětí, byl v srpnu teroristou ubodán k smrti. Voják IDF Amit Ben Yigal byl zabit při akci v květnu.

 

22. 12. 2020 05:44 341 Daniel Žingor Zdroj: United with Israel

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem