Praha Jeruzalém

Plánuje se snad nová mírová dohoda mezi Izraelem a Pákistánem? Přední islámský duchovní podporuje uznání Izraele.

Autor: David Rosenberg, 22. prosince 2020 13:45

Přední pákistánský islámský duchovní a bývalý zákonodárce vyzval k uznání Státu Izrael a vyzval muslimy po celém světě, aby židovský stát akceptovali.

Maulana Muhammad Khan Sherani, který působil jako předseda pákistánské rady islámské ideologie – orgánu, který radí vládě a parlamentu ohledně islámského práva – a zároveň do roku 2018 i jako zákonodárce v Národním shromáždění za stranu Jamiat Ulema-e-Islam, o víkendu oznámil, že podle islámské teologie patří historická země Izrael „pouze Židům“.

Podle zprávy britsko-pákistánského spisovatele Noora Dahriho Sherani v sobotu podpořil formální uznání Státu Izrael a uvedl, že jsou muslimové povinni uznat židovská práva v této oblasti.

„Toto je mezinárodní záležitost, podporuji uznání Izraele,“ uvedl Sherani podle této zprávy.

„Vzdělaní muslimové musí pochopit, že Korán a historie nám dokazují, že země Izrael patří pouze Židům. Král David postavil Boží dům v Jeruzalémě pro Izraelce a ne pro Palestince.“

Dahri tweetoval tuto zprávu z vyjádření Sheranina v jazyce paští.

Urdu News Dahriho zprávu potvrdily a vydaly s Sheranim exkluzivní rozhovor.

Podle tohoto rozhovoru se však zdá, že Sherani kvalifikoval svou kritiku požadavků palestinských Arabů na historickou zemi Izrael, když řekl: „V západní části by měl existovat izraelský stát a ve východní části palestinský stát.“

Sherani nevysvětlil, zda by měla hranice mezi východem a západem probíhat podél řeky Jordán, která odděluje Izrael spolu s většinou Palestinců od Jordánského království, nebo podél demarkační linie před rokem 1967.

„Pokud si obě strany spolu sednou, tak proč by jim měl někdo jiný klást podmínky,“ dodal Sherani.

 

23. 12. 2020 06:40 509 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem