Praha Jeruzalém

Nálet zasáhl závod na výrobu raket a vojenské stanoviště Hamasu.

Od: Associated Press, 26. prosince 2020

V sobotu brzy ráno, poté, co palestinští teroristé vystřelili dvě rakety na jižní IzraeI, zasáhla izraelská letadla v pásmu Gazy několik míst patřící Hamásu.

Mezi cíle těchto náletů patřilo zařízení na výrobu raket a výcviková a vojenská stanoviště Hamásu, který ovládá Gazu již víc než deset let.

Palestinská média informovala, že nálety rozbily okna ve východním Gaze. Nebyly hlášeny žádné oběti.

Palestinské rakety vystřelené v pátek mířily na izraelské pobřežní město Aškelon, ale protivzdušná obrana je sestřelila, uvedla armáda. K odpovědnosti za raketovou palbu se nepřihlásila žádná palestinská skupina v Gaze.

Oblohu v severním pásmu Gazy osvětlily salvy raket z obranného systému Iron Dome, když zasáhly rakety přilétající na Aškelon.

Palestinské raketové útoky jsou sice relativně časté, ale v posledních měsících byly do značné míry utlumeny kvůli zuřící nákaze koronaviru.

Hamas, který v Gaze od roku 2007 vládne, vedl již s Izraelem tři války a nespočet kol menších potyček – teď udržuje s Izraelem neoficiální příměří.

Tato teroristická skupina se kromě financování a výcviku palestinských teroristických buněk v Judeji a Samaří, které následně podnikají teroristické útoky na izraelské civilisty, dopouští rozšířeného porušování lidských práv vůči vlastnímu obyvatelstvu.

Hamas dostává od Íránu miliony dolarů. Ten také financuje další teroristické zmocněnce v regionu, včetně Hizballáhu v Libanonu a Hútíů v Jemenu.

 

27. 12. 2020 06:20 129 Daniel Žingor Zdroj: World Israel News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem