Praha Jeruzalém

Pokud by Palestinci zvítězili, asi by byla její reakce jiná.

Od: World Israel News, 4. ledna 2021

Jásir Arafat, známý jako „otec moderního teroru“, udělal podle jeho vdovy Suhy zahájením Druhé intifády chybu. Ve svém příspěvku z 1. ledna na svůj instagramový účet učinila v arabštině překvapivé prohlášení.

Zdá se, že Suha Arafatová tohoto rozhodnutí nelituje, protože stálo životy 1 000 Izraelců a zejména pak civilistů, ale proto, že Palestinci prohráli. Pokud by Palestinci zvítězili, asi by byla její reakce jiná.

 

„(Intifáda) byla chybou, protože jsme hodně ztratili a naše válka (s Izraelem) byla nerovná,“ řekla o konfliktu, který trval od roku 2000 do roku 2005. Počet palestinských obětí činil 3 200.

Suha také nepřímo zopakovala komentáře, které pronesla v roce 2012 v dubajské televizi, ve kterých potvrdila izraelskou verzi událostí, ve které Arafat Druhou intifádu předem plánoval a nese tady za toto krvavé povstání odpovědnost.

Palestinská verze tvrdí, že byla Druhá intifáda podnícena Arielovou návštěvou Chrámové hory v září 2000.

16. prosince 2012 Suha dubajské televizi řekla: „Bezprostředně po neúspěchu v Camp Davidu jsem se s ním (Arafatem) po jeho návratu v Paříži setkala... Camp David selhal a on mi řekl: „„Měla bys zůstat v Paříži.“ Zeptala jsem se ho proč a on řekl: „Protože začnu intifádu. Chtějí, abych zradil palestinskou věc. Chtějí, abych se vzdal našich zásad a to neudělám.““

Arafatova vdova také uvedla, že ze smrti svého manžela v roce 2004 neviní Izrael. „Až dosud nemám proti nikomu žádné důkazy,“ řekla.

„Nemůžu z jeho vraždy nikoho vinit, dokonce ani Izrael, protože nemám žádné důkazy. Zatím nemám důkazy proti nikomu a nechci, aby tato obvinění byla vhozena do vnitřních palestinských zlomyslných politických bitev bez jekohokoli důkazu,“ řekla.

 

06. 01. 2021 05:23 135 Daniel Žingor Zdroj: World Israel News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem