Praha Jeruzalém

Mezi bytovými jednotkami je více než 100 v Tal Menashe, domovské komunitě zesnulé Esther Horganové.

Autor: David Isaac, World Israel News, 11. ledna 2021

Předseda vlády Benjamin Netanjahu v pondělí nařídil výstavbu přibližně 600 bytových jednotek v Judeji a Samaří.

Mezi těmito bytovými jednotkami je více než 100 v Tal Menashe, domovské komunitě zesnulé Ester Horganové, kterou 20. prosince zavraždil palestinský terorista.

Její manžel Benjamin Horgan po této vraždě pro Izrael Hayom uvedl: „Všichni v této lokalitě, všichni v městské radě, všichni obyvatelé Izraele, musíme dát odpovídající a sionistickou odpověď na ničení a vraždění – více světla, více života, více výstaveb, více tvoření, více akce na místě - pro naše děti a pro všechny obyvatele Izraele.“

Židovští příbuzní, kteří viděli, jak byla jejich blízká zavražděna, často projevují pozoruhodnou disciplínu a odolnost – vyjadřují se ve smyslu: žádná pomsta, jen více výstavby v židovské zemi.

Americký velvyslanec v Izraeli David Friedman zopakoval přání Benjamina Horgana při kondolenční návštěvě rodiny Horganů 29. prosince. Řekl, že jedinou správnou reakcí na čin palestinského teroristy a jeho vraždu Esther, je rozšíření její komunity Tal Menashe.

Palestinian Media Watch (PMW) uvedly přímou souvislost mezi smrtí Horganové a podněcováním ze strany Palestinské samosprávy.

Muhammad Cabha, terorista, který zavraždil Horganovou rozbitím její hlavy kamanem, řekl vyšetřovatelům Shin Bet, že „se rozhodl provést teroristický útok poté, co byl – mimo jiné – ovlivněn smrtí vězně, kterého znal, Kamala Abu Wa'era,“ který zemřel ve vězení na rakovinu.

Abu Wa’er, který si odpykával šest doživotních trestů za účast na vraždě nejméně čtyř Izraelců, nedávno zemřel ve vězení na rakovinu.

Během jeho nemoci zahájila PA a Fatah podněcovací kampaň s odvoláním na své nejvyšší představitele, kteří falešně tvrdili, že mu Izrael popírá řádné zacházení, a jakmile Abu Wa’er zemřel, tak to vystupňovali tvrzením, že že jeho smrt byla způsobena „úmyslným zanedbáním lékařské péče“.

Přibližně 400 bytových jednotek má být postaveno také v Beit El, Evyatar, Shavei Shomron, Oranit, průmyslové zóně Barkan, Karnei Shomron a Givat Zeev.

Více než 200 jednotek je plánováno také pro Rehalim a Nofei Nehemia, na základě zajištění pravidelného stavu komunity.

 

12. 01. 2021 05:45 98 Daniel Žingor Zdroj: World Israel News

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem