Praha Jeruzalém

Syrská média informují o izraelských leteckých úderech ve čtvrti Deir Ezzor a ve městě Al-Bukamal – byly údajně zaměřeny na proíránské milice.

Autor: Elad Benari, 13. ledna 2021 5:01

Syrská média v noci na středu informovala, že Izrael provedl nálety ve čtvrti Deir Ezzor a ve městě Al-Bukamal poblíž hranic s Irákem.

Libanonský televizní kanál Al-Mayadeen, který podléhá Hizballáhu, hlásil výbuchy na syrsko-irácké hranici v důsledku leteckých útoků na syrské území.

Syrská organizace na obranu lidských práv uvedla, že se útok zaměřil na vojenské objekty patřící proiránským milicím. Dodala, že při leteckých úderech bylo zabito nejméně 5 syrských vojáků a 11 zahraničních bojovníků.

Před týdnem syrská televize uvedla, že systémy protivzdušné obrany země reagovaly na izraelský letecký úder nad jižním Damaškem.

Oficiální syrská tisková agentura SANA uvedla, že na obloze nad Damaškem bylo slyšet výbuchy.

Před dvěma týdny syrská média uvedla, že v oblasti Damašku byly aktivovány systémy protivzdušné obrany země a zmařily izraelský letecký úder.

Podle zpráv byla při tomto leteckém útoku zabita jedna osoba a tři vojáci byli zraněni.

Před několika dny syrská média rovněž uvedla, že systémy protivzdušné obrany země byly aktivovány v reakci na „izraelskou agresi“ poblíž Masyafu v severozápadní Sýrii.

Syrská organizace na obranu lidských práv se sídlem v Londýně uvedla, že při leteckém útoku bylo zabito a více zraněno nejméně šest bojovníků zarovnaných s Íránem.

Satelitní záběry zveřejněné po tomto leteckém úderu ukázaly zničení čtyř budov (výrobních závodů), využívaných k sestavování a odlévání komponent raketových motorů a hlavic.

 

13. 01. 2021 06:04 118 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem