Praha Jeruzalém

Podplukovník v záloze Dr. Avi Har-Lev byl nalezen mrtev – zastřelený – v Láhavském lese poblíž svého domu v oblasti Judey na Hoře Hebron.

Od: Arutz Sheva, 13. ledna 2021 9:16

Podplukovník IDF v záloze Dr. Avi Har-Leva, rezident okresního města Sansana v Judeji na Hoře Hebron, byl v noci nalezen mrtvý v Láhavském lese poblíž jeho domu.

Har-Lev utrpěl smrtelné střelné poranění a byl nalezen včera v noci v uniformě IDF, když šel na setkání se svou rezervní jednotkou.

Bezpečnostní síly okolnosti jeho smrti vyšetřují.

Předseda regionální rady Hora Hebron Yochi Dimri spolu s městským rabínem Sansana a členy týmu pro mimořádné události to v úterý večer oznámili Har-Levově rodině.

Po Har-Levovi zůstala jeho manželka Shulamit a pět dětí: Ron, Moriya, Lavi, Maor a Hadar Shira; dvě vnoučata, jeho rodiče a bratr.

Jako lékař byl Dr. Har-Lev specialistou na gynekologii a porodnictví a pracoval jako vedoucí oddělení in vitro oplodnění v nemocnici Barziliai.

Har-Lev také pracoval jako lékařský výzkumník, publikoval více než 45 výzkumných prací a přispíval do řady lékařských knih.

„S velkou bolestí a šokem jsme obdrželi zprávu o smrti drahého doktora Avi Har-Lva,“ řekl Dimri.

„Avi byl vynikající člověk, rodinný muž: oddaný manžel, otec a dědeček. Mezi svými přáteli a tisíci pacienty, kterým byl zcela oddán, byl známý a respektovaný.“

„Rodina Har-Levů je jednou z rodin veteránů, jednou ze zakládajících rodin města Sansana. Spolu s prací ředitele oddělení in vitro oplodnění trval Avi po mnoho let na pokračování své rezervní povinnosti.“

„Vyzývám bezpečnostní síly, aby pečlivě prozkoumaly možnost nacionalistického útoku. Láhavský les je běžně používanou cestou pro nelegální obyvatele (palestinské Araby) přecházející z oblasti Hebronu (přes demarkační linii) a je možné, že jeden z nich zahlédl podplukovníka v uniformě a rozhodl se zaútočit.“

 

14. 01. 2021 05:50 138 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem