Praha Jeruzalém

„IDF je připravena na jakoukoli operaci, která bude zapotřebí.“... „Libanon se bude třást a Hizballáh bude smrtelně zasažen,“ uvedl izraelský ministr obrany Benny Gantz.

Autor: Aryeh Savir, TPS, 21. února 2021

Pokud bude IDF čelit „boji – Libanon se bude třást a Hizballáh bude smrtelně zasažen,“ uvedl ministr obrany Benny Gantz v reakci na hrozby generálního tajemníka Hizballáhu Hassana Nasralláha.

Nasrallah v úterý přednesl projev, ve kterém prohlásil, že „i hra několikadenního boje bude pro Izraelce nebezpečnou hrou a přivede je k nežádoucím důsledkům.“

Gantz se ve čtvrtek zúčastnil každoroční vzpomínkové bohoslužby za padlé vojáky IDF, jejichž místo pohřbu není známo, a uvedl, že „během těchto dnů zůstává Izrael nejmocnější silou na Středním východě, i pro ty, kteří nám hrozí válkou nebo „několikadenními bitvami“.“

„Ano, pokud budou na různých frontách probíhat několikadenní bitvy, bude to pro izraelskou domácí frontu skutečně obtížné, ale bude to obtížné a hrozné především pro naše nepřátele,“ varoval.

„To platí zejména pro Hizballáh a Hamas, které se snaží vybudovat své útočné schopnosti mezi civilním obyvatelstvem a páchají tak válečné zločiny,“ poznamenal.

„Tváří v tvář této hrozbě je IDF připravena na jakkoli silnou operaci, která od ní může být vyžádána – pokud se budeme muset účastnit „několikadenních bitev“ – Libanon se bude třást a Hizballáh bude smrtelně zasažen,“ zdůraznil.

Pravidelná roční předpověď zpravodajské divize IDF na rok 2021 odhaduje, že libanonský Hizballáh je od války s Izraelem odrazen a nemá zájem o totální válku s ním.

Nicméně Nasralláh je však připraven provést útok na hraniční plot, a to i za cenu nezvykle silné izraelské reakce, která může vést ke dni nebo dnům bojů, a je rovněž připraven sestřelovat drony izraelského letectva, aby dosáhl rovnováhy ztrát na obou stranách, uvádí tyto odhady.

 

22. 02. 2021 06:13 184 Daniel Žingor Zdroj: United with Israel

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem