Praha Jeruzalém

Izrael je považován v oblasti kybernetické bezpečnosti za světového lídra a přibližně 25% všech globálních investic do kybernetické bezpečnosti směřuje právě do Izraele.

Od: TPS, 4. dubna 2021

Izraelské kybernetické společnosti překonaly rekord všech dob a uzavřely, v prvním čtvrtletí roku 2021 v 17 různých start-upových transakcích, smlouvy za 1,5 miliardy dolarů.

Objem investic provedených v izraelských kybernetických společnostech je, co do jejich výše, na druhém místě hned za USA.

Tento mezník je pokračováním trendu, kdy po svém vrcholu v roce 2020, kdy investice dosáhly 2,9 miliardy USD a představovaly 31% všech kybernetických investic na světě.

Kromě toho je přibližně 50% všech kybernetických společností Unicorn na světě právě v Izraeli. Unicorns jsou soukromé společnosti, které dosáhly hodnoty přes miliardu dolarů.

Izrael má 11 takových společností, USA 8, Čína 1, Irsko 1 a Švýcarsko 1.

V posledním čtvrtletí se navýšení kapitálu ve výši 100 nebo 200 milionů USD a ocenění společnosti na 1 miliardu USD stalo rutinou. Jednou z největších akvizic v prvním čtvrtletí letošního roku je společnost Orca Security.

„Je pravdou, že se soustředěné a vícenásobné investice do izraelského kybernetického průmyslu ve srovnání s jinými technologicky vyspělými průmyslovými odvětvími zdají být nepřiměřené. Vidíme, že mnoho společností najednou získává hodnotu přes jednu miliardu, ale analýza trhu ukazuje, že hodnota přes 1 miliardu dolarů u těchto kybernetických společností je často podhodnocována,“ říká Gil Garon, jeden ze zakladatelů společnosti Orca Security.

„Izraelští podnikatelé začali budovat větší společnosti a pro rozvíjející se trhy, například trh cloudové bezpečnosti, na kterém působíme, se během tří let zvýší na přibližně 11 miliard dolarů. Tato kombinace vytváří prostor pro další investice do izraelského kybernetického systému, protože potenciál trhu je obrovský. Prostřednictvím zkušených izraelských hráčů můžeme vidět dozrávání tohoto odvětví. Oni vědí, jak si vybrat ten správný trh, na kterém budou působit. Jsou schopni pochopit jeho potenciál a produkovat další giganty v různých oborech kybernetického průmyslu,“ vysvětlil.

„Zahraniční investoři to chápou také a můžeme vidět velké mezinárodní fondy, které v posledních dvou letech začaly investovat do izraelské kybernetiky. Izrael má ve světě kybernetiky vynikající pověst a přitahuje zahraniční investice, které nevidíme v žádné jiné oblasti, jakéhokoli jiného oboru technologií,“ dodal.

„Intenzivní investice, které vidíme, jsou přímým důsledkem škod a rizik vyplývajících z nedostatečné ochrany. V minulém čtvrtletí jsme viděli nejvyšší žádost o výkupné a to ve výši 50 milionů dolarů, v důsledku útoku na výrobce počítačů Acer,“ uvedl generální ředitel Guardicore Pavel Gurevič.

„Izraelská kybernetika se stává úspěšným příběhem globálního světa, protože izraelsko-globální společnosti jsou schopny přinést na trh potřebné bezpečnostní řešení s velkými objemy prodejů. Dává investorům pochopit potenciál a touhu investovat do odvětví, které produkuje úspěšné společnosti,“ dodává Gurevich.

Izrael je považován za světového lídra v oblasti kybernetické bezpečnosti a přibližně 25% všech globálních investic do kybernetické bezpečnosti směřuje právě do Izraele.

Protože kybernetické útoky na Izrael v posledních několika letech exponenciálně vzrostly a denně dosáhly až dvou milionů útoků na klíčovou izraelskou infrastrukturu, vyvinul Izrael pokročilé bezpečnostní postupy.

 

Vzestup Izraele jako jednoho ze světových lídrů v oblasti kybernetické bezpečnosti byl podpořen spoluprací mezi armádou, vládou, školstvím a soukromým sektorem – tuto úroveň partnerství západní svět zatím nedokázal překonat.

 

05. 04. 2021 06:19 93 Daniel Žingor Zdroj: United with Israel

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem