Praha Jeruzalém

„Máme pedál na podlaze a nezastavíme se.“ Po raketových útocích a masových nepokojích svolal Netanjahu speciální bezpečnostní konzultace.

 

Od: Arutz Sheva, 11. května 2021 10:06

V reakci na sérii raketových útoků zasáhly izraelské síly v noci přes 100 cílů v celém pásmu Gazy, uvedl v úterý ráno mluvčí IDF.

Iizraelskými nálety v pondělí v noci a v úterý brzy ráno bylo zasaženo více než 130 teroristických cílů – jde o reakci na terorické útoky z pásma Gazy, kdy bylo na izraelské území odpáleno přes 200 raket.

Během první a druhé vlny náletů, souhrnně přezdívaných Operace Guardian of the Walls, zasáhly bojová letadla izraelského letectva, útočné vrtulníky a drony vojenské objekty na výrobu zbraní provozované Hamasem.

Ve třetí vlně náletů zasáhly síly IDF řadu pozic Hamasu a Islámského džihádu v Gaze, včetně dalších zařízení na výrobu zbraní, vojenských výcvikových táborů a domova vysokého vojenského velitele Hamasu.

Kromě toho izraelské síly zasáhly vojenské zpravodajské středisko Hamasu v pásmu Gazy spolu se dvěma teroristickými tunely probíhajícími blízko izraelských hranic.

Palba IDF cílila na teroristické pozice.

Bylo potvrzeno, že při izraelských úderech bylo eliminováno celkem 15 teroristů. Zdravotní úřad v Gaze tvrdil, že při náletech bylo zabito celkem 24 lidí, včetně civilistů, přičemž více jak 100 jich bylo zraněno.

Izraelská armáda v úterý ráno oznámila, že operace Guardian of the Walls bude pokračovat po celý den.

„Tyto naše útoky jsou jen začátek,“ řekl mluvčí IDF brig. Generál Hidai Zilberman. „Čeká nás intenzivní den, který bude jasným pokračováním toho, co jsme začli včera v noci.“

 

„Zaútočíme na každého, kdo na nás namíří zbraň nebo nám vyhrožuje terorismem.“

Premiér Benjamin Netanjahu v současné době vede konzultace s nejvyššími bezpečnostními činiteli, včetně šéfa štábu IDF, ministra obrany Bennyho Gantze, šéfa Shin Bet, poradce pro národní bezpečnost a dalších předních představitelů.

 

11. 05. 2021 10:27 213 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem