Praha Jeruzalém

Protitanková střela Hamasu odpálená z Gazy na izraelské pohraniční město zabila jednoho a zranila dva civilisty. Při odvetných úderech bylo zatím zabito 49 Gazanů.

 

Autor: David Rosenberg, 12. května 2021 15:00

Teroristé v pásmu Gazy odpálili na izraelské území rakety a nejméně jednu protitankovou střelu, izraelská válečná letadla a dělostřelectvo tedy ve středu pokračovaly ve svém úderu .

Poslední vlna izraelských odvetných náletů se zaměřila na vysoké vojenské velitele Hamasu ve městě Gaza na severu pásma Gazy a v Chanu Younis na jihu.

Ve středu bylo zlikvidováno několik velitelů generálního štábu Hamasu, včetně několika představitelů blízkých Mohammedu Deifovi, nejvyššímu vojenskému veliteli brigád Hamasu v Izzu ad-Dín al-Kásám.

K cílené likvidaci členů generálního štábu došlo poté, co byla ve středu ráno zabita jedna osoba a dvě zraněny – teroristé operující z pásma Gazy odpálili raketu na izraelské město poblíž hranice Gazy.

Jedna ze dvou zraněných obětí je v kritickém a druhá ve vážném stavu.

K útoku se přihlásila teroristická organizace Hamas, která na izraelské město Netiv Ha'Asara použila protitankovou raketu. Při tomto útoku byl zasažen a zničen džíp a přišel po dvou dnech intenzivní raketové palby z pobřežní enklávy ovládané Hamasem.

Po středečním raketovém útoku vystoupal počet izraelských obětí na šest.

V úterý v noci byly na střední a jižní Izrael odpáleny stovky raket, které zabily dva lidi u města Lod a jednu ve městě Rishon Letzion.

V úterý ráno byly raketovým útokem na Aškelon zabity dvě ženy.

V reakci na to izraelské bojové letouny a vrtulníky zasáhly stovky cílů v celém pásmu Gazy. Ve středu odpoledne bylo podle zdravotnických pracovníků z Gazy zabito 49 lidí.

Přes noc pokračovaly po celém Izraeli arabské nepokoje, a to i ve smíšených městech, jako je Jeruzalém a Lod, ale také v regionech Galileje a Negevu.

 

13. 05. 2021 05:09 281 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem