Praha Jeruzalém

Premiér Netanjahu: Řekl jsem, že si od Hamasu vyžádáme velmi vysokou cenu, to děláme a budeme v tom v plné síle pokračovat.

Předseda vlády Benjamin Netanjahu, 14. května 2021, 0:40

Občané Izraele, čelíme bitvě na dvou frontách. Jedna fronta je v Gaze. Řekl jsem, že si od Hamasu a dalších teroristických organizací vyžádáme velmi vysokou cenu. Děláme to a budeme v tom v plné síle pokračovat.

Ještě jsme neřekli poslední slovo a tato operace bude pokračovat tak dlouho, dokud bude obnoven mír a bezpečnost Státu Izrael.

Druhá fronta probíhá v městech Izraele. Řekl jsem a dnes to opakuji: poskytujeme policistům, pohraniční policii a zbytku bezpečnostních sil stoprocentní podporu, abychom obnovili zákon a pořádek v izraelských městech – anarchii nebudeme tolerovat.

Podporujeme policii v tom, aby využila všech prostředků se všemi pravomocemi, včetně účasti vojáků IDF, včetně účasti izraelské bezpečnostní agentury – tady dostali pravomoci nouzového stavu. Všechna tato opatření jsou důležitá, legitimní a nezbytná k zastavení těchto nepokojů ve státě Izrael.

Znovu vyzývám občany Izraele, aby nebrali zákon do svých rukou, kdo tak učiní, bude přísně potrestán.

Chtěl bych vyjádřit soustrast rodinám, které přišly o své blízké – rodinám pětiletého Ida Avigala a vojáka Omera Tabiba a pěti dalším rodinám pěti civilistů, kteří žel přišli o život.

Proti nepřátelům zvenčí i uvnitř budeme jednat ze všech sil a obnovíme mír Státu Izrael.

 

14. 05. 2021 05:53 204 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem