Praha Jeruzalém

Představitelé bloku změny řekli USA, že jakmile nová vláda složí přísahu, plánují obnovit rozhovory s Palestinskou samosprávou o konečném statutu.

Od: Arutz Sheva, 7. června 2021 9:24

Nastupující vláda národní jednoty obnoví rozhovory o konečném statutu s Palestinskou samosprávou, jakmile složí přísahu, řeklo údajně Bidenově administrativě několik představitelů bloku změny.

Podle zprávy Izraeli Hayom zdroje z bloku změny řekly vysokým představitelům Bidenovy administrativy, že jakmile bude sestavena nová vláda plánují s PA obnovit rozhovory o konečném statutu na základě dvoustátního řešení.

Izraelské zdroje citované ve zprávě rovněž uvedly, že ministr obrany Benny Gantz (Modrá a bílá), který má být i členem nové vlády, učinil podobná prohlášení směrem k vysokým představitelům USA během své cesty do Washingtonu minulý týden.

Zpráva rovněž tvrdí, že tyto informace byly americkým představitelům předány bez souhlasu nebo vědomí kandidáta na premiéra Naftaliho Bennetta.

Bennettova kancelář uvedla, že předseda Yaminy o žádných takových informacích směrem k Bidenově administrativě neví.

Pokud se obnoví jednání mezi Izraelem a Palestinskou samosprávou, ukončí to desetiletou pauzu v jednáních o konečném statutu.

V neděli premiér Benjamin Netanjahu tvrdě odmítl nastupující vládu a řekl, že bude Bidenovou administrativou donucena dělat ústupky, včetně zmrazení výstavby budov v Judeji, Samaří a Jeruzalémě.

„Tato vláda nebude schopna obstát proti požadavkům na zmrazení výstavby v Judeji a Samaří a v Jeruzalémě, ani proti tlaku na evakuaci osad.“

 

08. 06. 2021 05:23 153 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem