Praha Jeruzalém

Jednání kanadského představitele na začátku letošního roku bylo více než provokativní. Šlo o vážné porušení izraelsko-kanadského přátelství.

Autoři: Itamar Marcus a Nan Jacques Zilberdik, Palestinian Media Watch, 7. července 2021.

Kanadský ministr zahraničí Marc Garneau při nedávných setkáních s izraelskými představiteli varoval Izrael, že je „pokračující výstavba osad“ „provokativní“.

Jednání kanadského představitele z počátku roku však bylo více než provokativní – jednalo se o vážné porušení izraelsko-kanadského přátelství.

Na slavnostním ceremoniálu na počest palestinských podnikatelek, který pořádalo ministerstvo pro ženské záležitosti Palestinské autonomie, předal Jason Tulk, vedoucí oddělení pro spolupráci při kanadském zastoupení v Palestinské autonomii, spolu s ministryní pro ženské záležitosti Palestinské autonomie Dr. Amal Hamadovou čestnou plaketu ve tvaru mapy „Palestiny“, ze které byl Stát Izrael zcela vymazán.

Použití této mapy PA, která nahrazuje Izrael „Palestinou“, bylo mezinárodním společenstvím odsouzeno. Bývalý americký prezident Barak Obama ji vedle terorismu označil za bezpečnostní hrozbu pro Izrael.

„Jako prezident nikdy nebudu dělat kompromisy, pokud jde o bezpečnost Izraele... Ne, když tu jsou teroristické skupiny a političtí vůdci, kteří usilují o zničení Izraele. Ne, když na celém Blízkém východě existují mapy, které vůbec neuznávají existenci Izraele,“ řekl Obama v roce 2008 v projevu před organizací AIPAC.

Souhlasem s rozdáním této konkrétní mapy, kterou, jak odhalila organizace Palestinian Media Watch (PMW), používá Palestinská samospráva všude – od školních učebnic přes oficiální loga až po karikatury v oficiálním deníku Palestinské samosprávy – kanadský představitel nepřímo legitimizoval vizi Palestinské samosprávy o světě pouze s „Palestinou“ a o zničení Státu Izrael.

Jak PMW odhalily, PA a Fatah neúnavně propagují ideologii „osvobození“ „Palestiny od řeky až k moři“. Je smutné, že zástupce kanadské vlády takovýto symbol aktivně používá.

 

08. 07. 2021 05:51 309 Daniel Žingor Zdroj: United with Israel

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem