Praha Jeruzalém

Trump pranýřuje Bidena za stažení z Afghánistánu: Vidět Taliban jezdit v amerických autech je prostě ostuda.

Od: Arutz Sheva, 3. září 2021 3:41

Bývalý americký prezident Donald Trump pranýřoval prezidenta Joea Bidena kvůli jeho stažení z Afghánistánu a uvedl, že změna chování Talibanu se změnou administrativy dokazuje, že problém byl v osobě, nikoli v plánu.

„Bylo by to přesně naopak,“ řekl Trump v rozhovoru, který tento týden poskytl moderátorům rádia Premiere Networks Clayovi Travisovi a Bucku Sextonovi.

„Byli jsme v perfektní kondici. Abdul – teď je to hlavní muž – byl ten, s kým jsem jednal, když jsem řekl, že nastane peklo, pokud se dotknete jakýchkoli amerických vojáků nebo Američanů,“ řekl Trump s odkazem na vůdce Talibanu a nyní de facto afghánského vůdce Abdula Ghaního-Baradara.

 

„Některé z našich (podmínek) nesplnili, tak jsme je bombardovali,“ řekl Trump o Talibanu, který údajně porušil některé části dohody.

Pokud jde o stažení z Afghánistánu, Trump oběma hostitelům řekl, že by USA odešly spořádaným způsobem a buď zničily, nebo si s sebou vzaly miliardy dolarů financované daňovými poplatníky, které jsou nyní v rukou Talibanu.

„Řekl jsem, že chci každý hřebík, každý šroubek, každý tank, každé letadlo – ta letadla jsou ve velmi dobrém stavu – podívejte se na Apače, ty stojí jmění – desítky milionů,“ řekl Trump a dodal, že je mu trapné vidět bojovníky Talibanu, jak jezdí v amerických vojenských vozidlech a letadlech.

 

„Je to prostě ostuda – myslím, že je to největší ostuda v dějinách naší země,“ dodal.

Trump také Bidenovi vyčetl, že projevil neúctu rodinám 13 příslušníků US armády, kteří byli minulý týden zabiti při výbuchu v Kábulu.

„Biden projevil obrovskou neúctu, když se stále dokola díval na hodinky... pokaždé, když z letadla vystupovala rakev, díval se na hodinky,“ obvinil ho Trump a dodal: „Rodiče jsou rozzlobení, jak by neměli být. Nikdo neměl být zabit, ale poté, co jsem odstoupil, se Abdul a jeho skupina rozzuřili.“

Biden se stal terčem ostré kritiky za svůj postup při stahování z Afghánistánu, ale opakovaně své rozhodnutí stáhnout se ze země obhajoval.

Kritika na Bidena přichází především ze strany republikánů, jako je Trump, bývalý viceprezident Mike Pence a bývalý ministr zahraničí Mike Pompeo.

Republikán Seth Moulton, vytkl Bidenovi tvrzení, že někteří Afghánci nebyli ze země evakuováni dříve, protože nechtěli odejít, a řekl: „To je naprostý nesmysl.“

 

03. 09. 2021 05:29 132 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem