Praha Jeruzalém

Letouny IAF pomáhaly lokalizovat a přiblížit se k teroristům, kteří uprchli z věznice Gilboa. Takto vypadala zatýkací operace při pohledu ze vzduchu.

Od: Arutz Sheva, 20. září , 2021 12:04

V noci vstoupily jednotky IDF, Izraelské bezpečnostní agentury (Šin Bet) a izraelské policie do města Jenin. Jednotky obklíčily, izolovaly a ostřelovaly budovu, kde se skrývali dva zbývající teroristé, kteří uprchli z věznice Gilboa. Oba dva opustili budovu neozbrojeni a bez jakéhokoli odporu.

Spolu se zmíněnými jednotkami při noční operaci asistovaly letouny ze 100. letky IAF a týmy z jednotky 9900 zpravodajského ředitelství.

Od předvečera svátku Roš ha-šana pomáhaly při pátrání po teroristech, kteří uprchli z věznice Gilboa, letouny IAF „Tzofit“ (Beechcraft King Air) a „Hofit“ (Beechcraft Bonanza) ze 100. letky spolu s týmy ze zpravodajské jednotky 9900.

Pracovníci letky a zpravodajské služby pomáhali při různých misích, které přispěly k úspěšnému dopadení teroristů, včetně pozorovacích misí, vizuální pomoci a shromažďování zpravodajských informací a také doprovázeli polní jednotky po celou dobu noční operace.

V neděli večer byla vazba dvou teroristů zadržených v noci ze soboty na neděli prodloužena o deset dní.

 

20. 09. 2021 06:24 147 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem