Praha Jeruzalém

Ruský prezident v sobotu opakovaně volal a bylo mu sděleno, že izraelský premiér o šabatu telefonuje pouze v naléhavých záležitostech.

Autor: Hezki Baruch , 24. října 2021 10:50 hod.

Vzhledem k prodloužení schůzky premiéra Naftaliho Bennetta s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, která se uskutečnila v pátek odpoledne ve městě Soči, odložil Bennett svůj návrat do Izraele a zůstal v Rusku se svým doprovodem a ministrem Ze'evem Elkinem.

V sobotu přišel z kanceláře ruského prezidenta telefonát, že chce prezident Putin hovořit s premiérem Bennettem. Bennettovo okolí Putinově kanceláři odpovědělo, že premiér dodržuje šabat a hovor přijme pouze v případě, že se jedná o naléhavou záležitost.

Arutz Sheva zjistila, že i po opakovaných pokusech hovořit s Bennettem v sobotu jeho asistenti hostitelům odpověděli, že izraelský premiér v sobotu telefonicky hovoří pouze o záležitostech, které nesnesou odkladu.

Když skončil šabat, Putin Bennettovi zavolal, zeptal se na jeho jestli je po víkendu v pohodě a poděkoval mu za jejich dobré a podrobné setkání. Premiér Bennett poděkoval ruskému prezidentovi za jeho vřelou pohostinnost a jejich setkání, které podle něj pomůže posílit vazby mezi oběma zeměmi.

Prezident Putin pozval premiéra a jeho manželku na návštěvu Petrohradu. Bennett pozvání přijal a odpověděl, že město rád později navštíví.

 

25. 10. 2021 06:16 126 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem