Prozíravý čin předcházel Abrahamským dohodám a historické vesmírné dohodě mezi oběma národy o přistání dvou kosmických lodí na Měsíci s emirátskou a izraelskou vlajkou.
Od: All Arab News 27. prosince 2021
Hazzaa AlMansoori se zapsal do historie tím, že se v roce 2019 stal prvním astronautem ve vesmíru ze Spojených arabských emirátů.
Na znamení vřelého přátelství s židovským státem předal AlMansoori izraelskou vlajku ze své vesmírné mise personálu izraelského pavilonu na výstavě Expo Dubaj 2020.
Josh Bandit, organizátor izraelského pavilonu, byl AlMansooriho vřelým gestem vůči židovskému státu dojat.
AlMansooriho spojení s Izraelem přesáhlo symbolickou izraelskou vlajku, kterou si na svou misi přivezl. Během Expedice 61 s ruským raketoplánem Sojuz MS-15 na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) se AlMansoori setkal s izraelsko-americkou astronautkou Jessicou Meirovou, která byla rovněž na své první vesmírné misi. Izraelský otec Meirové se narodil v Iráku a jako dítě se s rodinou přestěhoval do židovského státu. Sama Meirová se narodila a vyrostla v USA.
Jelikož se však bilaterální vztahy mezi Spojenými arabskými emiráty a Izraelem od září 2020 rychle rozvíjejí, spolupráce mezi oběma národy se má rozšířit i mimo planetu Zemi. V říjnu SAE a židovský stát podepsaly historickou dohodu o vesmíru, která se zaměřuje na přistání dvou malých kosmických lodí s emirátskou a izraelskou vlajkou vedle sebe na Měsíci v roce 2024. V případě úspěchu by měl jeden ze dvou vesmírných modulů nakonec přistát na odvrácené straně Měsíce, což se v historii vesmírných misí dosud podařilo pouze Číně.
Izrael a Spojené arabské emiráty jsou ve srovnání s vesmírnými giganty, jako jsou USA, Rusko a Čína, ve vesmíru jen malými hráči. Izrael i Spojené arabské emiráty však ukazují, čeho mohou relativně malé národy dosáhnout na Zemi i ve vesmíru s velkými sny, odhodláním, odvahou, schopnostmi a mírovou spoluprací.