Praha Jeruzalém

Televizní reportáž: IDF odhaduje, že odstrašení dosažené v nedávné operaci by mohlo přinést několik let klidu.

Od: Israel National News 13. srpna 2022 12:20

IDF se domnívá, že klid v pásmu Gazy má potenciál trvat několik let, uvedla v pátek zpravodajská stanice Kan 11 News.

Toto hodnocení vychází z kombinace několika faktorů. V první řadě je to podle zprávy operace Strážce hradeb, která vytvořila odstrašující prostředek proti Hamásu, a také ústupky, které Izrael dělá Pásmu Gazy, takže Hamás má co ztratit, pokud se rozhodne porušit příměří.

Dalším důvodem očekávaného klidu je odstrašující účinek, který vůči Islámskému džihádu vyvolala poslední operace Breaking Dawn. Podle Kan 11 News IDF odhaduje, že Islámský džihád již nebude vstupovat do konfliktů proti Izraeli, aniž by měl předchozí podporu Hamásu.

Dříve v pátek IDF zveřejnila záběry, které ukazují snahu IDF vyhnout se civilním obětem během operace Breaking Dawn.

„Po obdržení rozkazu k palbě za účelem zničení nepřátelské pozice jsme si všimli malé holčičky v blízkosti cíle,“ uvedla. „Velitel tanku okamžitě zastavil palbu. Pozice byla po několika minutách zničena, aniž by došlo ke zranění nebojujících osob.“

Náčelník generálního štábu IDF generálmajor Aviv Kochavi začátkem tohoto týdne navštívil leteckou základnu Tel Nof a setkal se s jednotkami, které operovaly v rámci operace Breaking Dawn.

„Úkolem IDF je chránit občany země a její suverenitu. Od okamžiku, kdy jsme rozpoznali rostoucí hrozbu, jsme zahájili ofenzivní operaci, která byla úvodním signálem pro dlouho dopředu připravovanou operaci, jejímž cílem bylo zasadit organizaci Islámský džihád vážný úder. To byl také výsledek operace,“ řekl Kochavi.

Dodal: „Máme mnoho dalších plánů, máme mnoho operací tohoto typu, jak v Gaze, tak na severu a v dalších arénách, a říkám vám a říkám to všem, kteří nás poslouchají, nedovolíme žádné teroristické organizaci, ani na severu, ani v centru, ani na jihu, aby poškodila občany Státu Izrael, ani suverenitu Státu Izrael.“

„Říkáme tím nejjednodušším způsobem jakékoli teroristické organizaci, ať je kdekoli: Vězte, že vás zasáhneme přes jakoukoli útočnou akci nebo hrozbu,“ uzavřel Kochavi.

 

14. 08. 2022 06:02 133 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem