Praha Jeruzalém

Vůdce Hamásu Cháled Mašál chce, aby se v džihádu proti Izraeli smísila krev izraelských Arabů s krví Palestinců.

Autor: Dalit Halevi 4. října 2022 2:56

Vysoký představitel Hamásu Cháled Mašál v pondělí prohlásil, že nemá smysl vyjednávat s Izraelem o jakémkoli ujednání, protože cesta džihádu je to, co povede k „dobytí Palestiny“.

V projevu u příležitosti 835. výročí dobytí Jeruzaléma Saláh ad-Dínem al-Ajjúbím Mašál řekl, že Jeruzalém a mešita Al-Aksá jsou cílem probuzení islámského národa.

„Dobytí (Palestiny) bude dosaženo pouze prostřednictvím džihádu, odporu a mučedníků,“ prohlásil a dodal, že „cesta dobytí nepovede přes vyjednávání, protože Jeruzalém nebude navrácen prostřednictvím falešných mírových dohod s nepřítelem nebo prostřednictvím normalizace, jejímž cílem je oklamat národ a udělat z prvního nepřítele spojence v oblasti.“

„Izrael je naším prvním a nejnebezpečnějším nepřítelem vůči Palestině a regionu,“ zdůraznil Mašál a poznamenal, že „Západní břeh Jordánu nyní hoří pod nohama okupantů a je v džihádistickém boji“.

V tomto tažení jsou podle Mašála součástí boje izraelští Arabové a palestinští Arabové v diaspoře, zatímco v pásmu Gazy jsou prsty na spoušti.

„Chceme, aby na území Palestiny krvácela arabská a muslimská krev. Až uvidíte, jak se palestinská krev mísí s arabskou a muslimskou krví, vězte, že jsme na pokraji osvobození (Palestiny),“ dodal Mašál.

 

04. 10. 2022 05:59 87 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem