Praha Jeruzalém

Anai Green, designérka z Tel Avivu, byla vybrána jako jedna ze čtyř inovátorek, které vyhrály druhý ročník mezinárodní technologické výzvy „Women4Climate Tech Challenge“.

Autor: Simona Shemer, NoCamels, 29. září 2020, zkráceno

Green, která před otevřením vlastního designového studia v Izraeli pracovala v Japonsku, si ocenění zasloužila návrhem venkovní tkaniny, jež v sobě šikovně spojuje organické fotovoltaické články poskytující jak světlo, tak stín. Tkanina se dá využít v městských prostorech, kde může plnit funkci slunečníků a různých přístřešků.

Textilie, které se přezdívá „Lumiweave“, nabízí „účinné řešení“ současné situace globální změny klimatu a dokazuje, jak mohou být textily využívány pro podporu životního prostředí a zároveň snižovat stoupající teploty tím, že poskytují stín i osvětlení.    

„Propojenost Women4Climate Tech Challenge a širšího obecenstva lidí zaměřených na dnešní výzvy spojené s klimatem je jedinečná příležitost spojit technologii, design a stakeholdery ve městech,“ uvedla Green.

Výzva byla již druhým rokem pořádaná skupinou Women4Climate, která sestává ze starostů, podnikatelů, inovátorů, studentů, vědců a aktivistů, a jejím cílem je podpořit aktivní účast žen na tvoření „udržitelné budoucnosti“.

Inovativní produkt, který Green navrhla, bude představen v jejím rodném městě Tel Avivu. Starosta města Run Huldai řekl: „Jedna z nejzávažnějších otázek týkajících se změny klimatu, se kterou se budeme v Tel Aviv-Yafo v nastávajících letech potýkat, je vzrůstající teplota. Solární stínící tkaniny Lumiweave mohou přinést jedinečné řešení tohoto problému. Jsme nadšení, že můžeme spolupracovat s Anai Green a otestovat tento návrh tam, kde je ho nejvíc potřeba.“

    

 

24. 10. 2020 07:22 88 Adéla Pegleyová Zdroj: NoCamels.com

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem