Praha Jeruzalém

Evropa, tak jak ji známe, je na pokraji toho, že bude omezena na hospic pro zatím nevyléčitelnou nemoc dekadenci.

Autor: Giulio Meotti

Rakouský kardinál Christoph Schönborn nedávno uváděl pro-LGBT benefiční koncert v katolické katedrále Sv. Štěpána ve Vídni.

Rakouský drag queen “Conchita Wurst”, který si získal celosvětovou slávu, když v roce 2014 reprezentoval svou zemi na soutěži Eurovision, byl hlavním účinkujícím, který měl vystoupit na benefiční akci „Věřme společně“ v hlavním vídeňském kostele ze 14. století. Organizátor této akce, homosexuální aktivista Gery Keszler, řekl: „Jsme velice vděčni za důvěru, kterou do nás vložil kardinál Schönborn.“

Francouzský spisoval Michel Houellebecq měl pravdu, když nedávno napsal: „Katolická církev páchá sebevraždu.“

Budoucnost Evropy bude bitevním polem mezi islámem a těmito post-křesťanskými dekadentními zbytky. Vedoucí církví na Západě poskytují obrázek směšného náboženství, které se už dál nedá brát vážně.

Kardinál arcibiskup Vídně Schönborn, který právě dovolil, aby se konala taková bezbožná akce, měl strach z možnosti „islámského dobytí Evropy,“ které nazval „třetím islámským pokusem dobýt Evropu“. Schönborn řekl tato slova do novin vídeňské arcidiecéze a poznamenal: „Muslimové by chtěli využít naší slabosti, ale oni nejsou za naši slabost zodpovědní.“

Potom, v dlouhém rozhovoru pro Der Standard, kardinál řekl: „Podívejte se na vídeňské školy a uvidíte, jak odlišný je demografický vývoj křesťanských a muslimských dětí. Toto je vážné téma. Existuje spousta islámských hlasů, které říkají, že Evropa je pro islám zralým ovocem.“

Ve zprávě „Náboženství ve Vídni v minulosti, současnosti a budoucnosti“ od výzkumníků z Wittgensteinova centra pro demografii a globální lidský kapitál z vídeňského institutu demografie čteme, že v roce 2011 bylo 19% populace do 15 let muslimské, že mezi lety 1984 a 2011 populace narozená katolickým rodičům klesla ze 72% na 33% a že v roce 2046 bude průměrný věk muslimů 34 let, zatímco těm „bez náboženství“ bude 58 let.

V roce 1971 tvořil islám pouze 0,4% vídeňské populace, 4,3% v roce 1991, 8,2% v roce 2001, 11,6% v roce 2011 a za pár let dosáhne přes 20%.

V roce 1977 francouzský filozof Raymond Aron napsal dílo „Obhajoba dekadentní Evropy“, ve kterém odsoudil druh požitkářství, které odlišuje západní společnosti. „Civilizace sebestředného potěšení,“ napsal Aron, „odsuzuje sama sebe k smrti ve chvíli, kdy se přestane zajímat o budoucnost.“

Tehdy se západní kultura nakazila autoimunitní chorobou, pro kterou, jak se zdá, není žádné řešení. Vlastně jsme vstoupili do „éry únavy“, jak to ve své eseji nazval Joshua Mitchell. Éra, ve které jsou lidé šťastní, když si můžou hrát s přístroji, a ve které ztratili zájem o západní kulturu.

Tento věk únavy je hospicovou fází, ve které se nyní západní kultura nachází. Smrt Evropy bude umrtvena kapkami morfia zábavy a „rozmanitosti“. Potom se ujme vlády islám.

 

06. 12. 2019 16:28 383 Lucie Krchňáková Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem