Praha Jeruzalém

Tento dlouho očekávaný mezinárodní soud spravedlnost nepřinesl – nechává nejhorší africké satrapy na pokoji a namísto toho se zaměřil na USA a Izrael.

Autor: Giulio Meotti, 23.12.2019 18:26

U Mezinárodního soudního dvora v Haagu v Nizozemsku – soudu OSN, který se zabývá spory mezi státy, se právě objevil mimořádný obžalovaný. V „Mírovém paláci“ postaveném z finančních prostředků darovaných Andrewem Carnegiem a vyzdobených symboly 46 zemí (jeho hodinová věž pochází ze Švýcarska).

Před soudem se objevila Aung San Suu Kyi, nositelka Nobelovy ceny za mír, aby tu čelila obvinění z „genocidy“ páchané její Barmou proti Rohingským muslimům.

Do Haagu ji dotáhla Gambie. Jménem Organizace islámské spolupráce. Ta zahrnuje země jako je například Írán, který právě při potlačování protirežimních protestů zabil 1 500 svých občanů; Mauritánie, která má doposud lidské otroctví; Saúdská Arábie, která bičuje disidenty na ulicích a rozřezává novináře na zahraničních konzulátech a Erdoganovo Turecko, které právě realizuje rozsáhlé etnické čistky Kurdů v syrské Rojavě, abychom jmenovali jen pár z nich.

Ve stejnou dobu, kdy Aung San Suu Kyi předstupovala před uvedený soudní dvůr, nedaleko Mezinárodního trestního tribunálu, riskovali američtí vojáci, kteří se před sedmnácti lety účastnili afghánské války, že tu budou muset předstoupit i oni.

V lednu dokonce Mezinárodní trestní tribunál osvobodil bývalého prezidenta Pobřeží slonoviny Laurent Gbagbo od „zločinů proti lidskosti“ související s násilím, které následovalo po volbách v roce 2010 a které způsobilo smrt tří tisíc lidí. Jeho osvobození následuje po ukončení řízení proti keňskému viceprezidentovi Williamovi Rutoovi a rozhodnutí předchozího soudu o odnětí obvinění vůči keňskému prezidentovi Uhuru Kenyattovi, které se rovněž vztahovalo k povolebnímu násilí.

Nyní hlavní žalobkyně Mezinárodního trestního soudu, Fatou Bensoudaová, vhodila do ringu právní bombu – oznámila svůj záměr zahájit vyšetřování údajných válečných zločinů spáchaných na „palestinských územích“. Izrael, nikoliv jeho tyranští a krvežízniví sousedé, riskuje, že bude vláčen před tímto soudem. Proto, že se bránil proti džihádismu a stavěl domy na historických židovských biblických místech, která znovu získal v obranné válce.

Tyto haagské soudy se zrodily s nejušlechtilejšími a nejlepšími úmysly. Nyní jsou sice bezmocné při souzení těch nejhorších afrických diktátorů, ale zato inscenuji ostudné orwellovské procesy proti americké a izraelské demokracii, které se brání terorismu. Nadnárodní spravedlnost se stala fraškou a ostudou.

 

29. 12. 2019 06:37 328 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem