Praha Jeruzalém

Žid nepoklekne ani před králem, ani před prezidentem. A určitě nepoklekne před aktivisty za zločiny, které nespáchal.

Autor: David Ben Horin, 17.6.2020 14:41

Viděli jste ten obrázek sportovců klečících před aktivisty BLM? A zvolených demokratů? A policistů?

Náš vůdce Mordechaj byl ochoten raději zemřít, než aby se sklonil před zlým Hamanem.

Žid nepoklekne ani před králem, ani před prezidentem. A určitě nepoklekne před aktivisty za zločiny, které nespáchal.

Žid pokleká před B..em.

Zachování židovské výsady

Mnoho toho bylo řečeno o bílých privilegiích, mnoho také o židovských privilegiích.

Znamená to snad, že Žid, když jde na přijímací pohovor na Harvardskou univerzitu, řekne pár vět hebrejsky a POOF! Je tam?

Jde snad Žid na personální oddělení Goldman Sachs, zatančí tam mystický židovský tanec a za pět minut poté jeho matka telefonuje a mluví o svém synu jako o „investičním bankéři“?

Musíte pracovat ve dne v noci a hodinu po hodině, abyste se dostali na Harvard. Získání práce v Goldman Sachs není snadný úkol, ale skutečná práce začíná, když tam vstoupíte. Investiční bankéři mají 18 hodinovou pracovní dobu.

My jsme se nedostali na vrchol společenského žebříčku v Americe pomocí magie, jen proto, že jsme si mysleli, že si to zasloužíme. Naši prarodiče pracovali. Naši rodiče pracují. My pracujeme.

Skutečnost, že Židé uspěli tam, kam dlouhou dobu nemohli vstoupit - tedy například na místa, jako je Harvard - ukazuje na tvrdohlavost a vytrvalost Židů a naši ochotu udělat vše, co je možné.

Proč je v bankovnictví tolik Židů? Už po dlouhou dobu, kdysi strašně dávno v Evropě, to byla jediná věc, kterou Židé mohli dělat!

Nestali jsme se v Izraeli hvězdami hi-tech technologií díky naší barvě pleti. Je to proto, že za posledních 80 let stovky milionů „barevných lidí“ chtěly dokončit Hitlerovu práci a my, abychom zůstali naživu, jsme museli vybudovat nejpokročilejší armádu na světě. Hi-tech Izrael se zrodil v IDF Unit 8200.

Pracujeme – a pracujeme proti proudu.

Nikdy jsme nebyli aristokrati.

Naši prarodiče se nenarodili se stříbrnou lžičkou v puse. Přišli na svět, který známe, s číslem vytetovaným na svých pažích. Začali vyděšení, nemocní a neměli nic než brutální hrůzu z toho, čím si právě prošli.

Požádali snad někdy Němce, aby poklekli?

Byli příliš zaneprázdněni budováním života pro sebe a své děti.

Kdo by měl být takové plakátové dítě dědičné židovské aristokracie? Musel bych říct Jared Kushner. Narodil se v dostatku a dostal se ještě výš. Jak ale získal takovou příležitost?

Jeho babička žila v nacistickém ghettu. Musela projít výběrem, kdy se nacisté náhodně rozhodovali, jestli ji zastřelí – pětkrát. Její otec byl tak podvyživený, že neměl sílu postavit se na vlastní nohy. V posledním roce Druhé světové války uprchli z ghetta, aby spolu s židovskými partyzány bojovali proti nacistům.

Jaredova rodina, stejně jako mnoho našich vlastních rodin, bojovala s největším zlem na zemi.

Když skončila válka, neměli nic. V roce 1949 se přestěhovali do Ameriky a Jaredův otec začal jako stavební dělník. Jaredova rodina, stejně jako mnoho našich vlastních rodin, začala úplně na dně s naprosto ničím.

Stěžovali si? Chtěli po někom něco? Nazývali se alespoň oběťmi?

Stejně jako každá jiná židovská rodina měli právo pracovat.

Bez ohledu na to, jaké židovské privilegium si Jared Kushner užívá, ať už je to jakékoli židovské privilegium, které si někdo z nás užívá, bylo vykoupeno potem, krví a spoustou slz. Vykoupeno dřinou lidí, kteří si zasloužili vše, co vyžaduje BLM …, ale oni nikdy nic z toho nepožadovali.

Nikdy se neciťte špatně za to, co máte. Za to, jaké příležitosti jste dostali. Nikdy neklekejte před jiným člověkem.

Pokud si nejste jisti tím, co máte, pak se pokloňte!

Pokloňte se před B…em a děkujte.

On je ten, kdo vám dal vše, co máte právě teď.

Poděkujte za to, že máte každý den 613 příležitostí, jak prospět celému lidstvu.

Zapomeňte na to, co máte a ostatní ne. Postavte se tomuto světu a zaměřte se na to, co můžete udělat vy pro ostatní a co ti druzí udělat nemohou … a udělejte to!

Dejte se do toho.

David Ben Horin pracuje jako marketingový manažer v hi-tech společnosti v Hadera a vášnivě miluje Izrael. Najdete ho na adrese https://www.proudlycandid.com/

 

18. 06. 2020 07:29 1638 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem