Praha Jeruzalém

Izrael je zdravý a je teď vyzván, aby zaujal své místo v čele prezentace světových hodnot. Toto je to, co B..h Abrahamovi zaslíbil… Názor.

Autor: Rabín Šmuel Elijahu, 10. ledna 2021 15:56

Velká krize, která se nyní ve Spojených státech odehrává, nezačala vniknutím na Capitol Hill. Začalo to nedůvěrou demokratů v Trumpovo prezidentství vyjádřenou bouřlivými demonstracemi po celých Spojených státech, jeho ostrakizací a všemi možnými pohaněními.

Tato krize pokračuje velkou nedůvěrou mnoha republikánů v to, co považují za zfalešované volební výsledky, což vedlo k vloupání se do centra vlády a moci v době, kdy se právě potvrzovaly volební hlasy pro Bidena.

S velkým smutkem můžeme tuto událost vnímat jako součást procesu Ameriky, která sestupuje ze scény své dějinné etapy. Je to smutný okamžik, ale děje se to.

Není to poprvé, co se supervelmoc kvůli krizi hodnot hroutí a vrací se na úroveň všech ostatních zemí. To se dělo už v dávných dobách v Egyptě a Římě. Stalo se to asi před sto lety tureckému impériu, to ruské se zhroutilo před třiceti lety – oběma kvůli kolapsu hodnot, což vedlo k jejich rozpadu a pádu jejich nesmírné moci.

Není možné tady nezmínit kolaps Anglie a Francie, které byly kdysi považovány za součást čtyř mocností, které vládly světu. Kdo si je dnes v této podobě pamatuje? Hroutí se samy do sebe jakož i celá Evropa, jejíž hodnoty se bortí – hodnoty spravedlnosti byly nahrazeny hodnotami politické korektnosti, hodnoty rodiny byly nahrazeny hodnotami hedonismu. Porodnost, která spadla pod červenou čáru, donutila evropské vůdce otevřít stavidla velké muslimské migraci, jen aby zaplnili mezeru a Evropa začala úplně ztrácet svůj charakter.

Byli jsme povoláni k tomu, abychom toto vakuum zaplnili. Ve státě Izrael dochází také ke krizi, ale na rozdíl od Evropy vede Izrael svět ke zdravým rodinným hodnotám. Průměrný počet dětí na izraelskou ženu je dvojnásobek průměru západního světa, a to je to, co izraelskou ekonomiku a kreativitu posunuje vpřed. Izrael také ukazuje světu nejmenší počet dětí svobodných matek.

Také v otázce spolehlivosti vlády si nejsme vůbec podobní. V Izraeli nemůže dojít k žádné vládní revoluci. Při všech obviněních, která máme ohledně takové či makové korupce ve vládních kruzích, nikdo z nás nemyslí na vojenský převrat. Všichni máme na paměti tvrdou cenu zničení Druhého chrámu a nesmíme to znovu opakovat.

Hodnotově jsme od nich opravdu velmi daleko. Nevím, jestli každý ví, že stejně jako je Rusko světovým lídrem v konzumaci alkoholu, tak jsou USA světovým lídrem v užívání drog. Naproti tomu Izrael celosvětově vede v malé spotřebě alkoholu i drog.

Izrael je zdravý a je vyzván, aby celosvětově zaujal své místo v určování a potvrzování pravých hodnot. Vím, že pro mnoho lidí to zní příliš domýšlivě, ale toto je koncept, který B..h našemu předku Abrahamovi zaslíbil. „A budou skrze tebe a tvé semeno požehnány všechny rodiny na zemi.“ Jediní, kdo to neuznáváme, jsme my sami a nastal čas, abychom si připomněli k čemu jsme určeni. Musíme se připravit, abychom to mohli se vší potřebnou odpovědností plnit a nedopustit se jejich chyb.

 

11. 01. 2021 07:38 532 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem