Praha Jeruzalém

Festival pořádaný Nadačním fondem Věčná naděje mapuje od roku 2017 českou, německou, židovskou a křesťanskou kulturu, jejichž soužití a prolínání dalo na našem území vzniknout pozoruhodným hudebním dílům.

25. března uvedou organizátoři festivalu premiéru koncertního záznamu Kvartet pro konec času. Zazní kompozice Gideona Kleina, Johanna Sebastiana Bacha a Oliviera Messiaena v provedení předních českých hudebníků - houslisty Jana Mráčka, klarinetisty Irvina Venyše, klavíristy Martina Kasíka a violoncellisty Jiřího Bárty.

25. dubna pak proběhne livestream Jazzový večer ze Španělské synagogy. Vynikající čeští jazzoví hudebníci David Dorůžka, Robert Fischmann a Martin Novák vystoupí s autorským repertoárem i přearanžovanými skladbami světových skladatelů.

Festival pořádaný Nadačním fondem Věčná naděje mapuje od roku 2017 českou, německou, židovskou a křesťanskou kulturu, jejichž soužití a prolínání dalo na našem území vzniknout pozoruhodným hudebním dílům. Organizátoři se systematicky věnují prezentaci děl hudebních skladatelů tvořících v těžko představitelných podmínkách koncentračních táborů během 2. světové války. Cílem je zachovat a dále rozvíjet unikátní umělecký odkaz výjimečných uměleckých kvalit, nést v dnešní době tolik potřebné poselství humanity. V říjnu a listopadu tohoto roku uvede festival nejen dílo tzv. terezínských autorů, ale také dětskou operu Brundibár nebo koncert významné norské hudebnice Bente Kahan.

Na podzim 2021 proběhne v rámci festivalu také přednáška Dr. Zuzany Peterové a Mgr. T. Fedoroviče, Ph.D. o ghettu Terezín v době 2. světové války a o každodenním životě v této nelehké době a nelidských podmínkách a další kulturní akce.

Více o programu festivalu na www.vecnanadeje.org nebo na YouTube kanále

 

13. 03. 2021 13:09 70 Kristýna Kupková Zdroj: Festival Věčná naděje

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem