Praha Jeruzalém

Technologie od společnosti Corsight umožňuje týmům zdravotníků odemykat zamčená oddělení bez toho, aby si museli sundat ochranu, nebo se dotýkat elektronického zámku.

Od Abigail Klein Leichman, 21. března 2020

Všechna technika na rozeznání obličeje, využívaná k různým bezpečnostním účelům, v této době koronaviru bere za své díky ochranným maskám.

Izraelská společnost Corsight říká, že tento problém vyřešila díky autonomní umělé inteligenci. Tvrdí, že jejich kamerová technologie dokáže v reálném čase lidi rozeznat, i když mají vidět jen polovinu obličeje, a dokonce i při nízkém osvětlení.

V současné krizi má technologie mnoho možných využití, včetně otevírání zamčených nemocničních dveří zdravotnickému personálu, díky rozpoznání obličeje bez toho, aby si sundali ochrannou výbavu, nebo se dotkli jakýchkoliv tlačítek.

Technologie od telavivské společnosti Corsight dokáže detekovat lidi, kteří porušují izolaci během koronaviru, a to i mezi množstvím obyvatel či přes roušku. Také dokáže rozeznat lidi, kteří byli blízko nemocného pacienta s koronavirem a měli by být dáni do karantény.

Corsight byl založen koncem roku 2019 jako dceřiná firma špičkové technologické společnosti Cortica, která vyvíjí technologie s umělou inteligencí. Právě získali 5 milionů od kanadského fondu Awz Ventures.

Corsight technologie s více jak 200 patenty je jedinečná technologie, vycházející z neurovědy a biologických výzkumů tak, aby napodobila signály v lidském výrazu, předvídala a rozuměla jejich okolí.

Cílená tržní odvětví tohoto začínajícího podniku jsou průmysly zahrnující vnitřní bezpečnost, dopravu, prosazování práva a bankovnictví. Díky koronaviru přišel ale i úplně nový horizont.

„Silné schopnosti, které nám umožňují rozeznat osobu z pouhé části jeho obličeje a které jsme vytvořili pro vládní použití a pro boj proti teroru, mohou nyní v krizi způsobené koronavirem poskytnout řešení v otázce rozeznávání lidí,“ říká Ofer Ronen, hlava vnitřní bezpočnosti v Cortice.

 

25. 04. 2020 06:04 75 Kristýna Šedivá Zdroj: Israel 21C

Klíčová slova