Praha Jeruzalém

Záchranná služba Magen David Adom (Červená Davidova hvězda) hlásí zabití dvou osob v úterý ráno, muže a dítěte, poté, co byli na otevřeném prostranství mezi přechodem Karni a Kibucem Nachal Oz zasaženi raketou Kássam. Armáda zjišťuje, zda byli Kássamem zasaženi, nebo zda nevybouchla nějaká stará raketa. Zabití jsou beduínští pastevci, kteří se v oblasti pohybují. (Hanan Greenberg a Shmulik Hadad)

Jednotky izraelské armády ostřelovaly dělostřelecky místa na severu Pásma Gazy využívaná k vypouštění raket Kássam. V pondělí Palestinci odpálili raketu, která dopadla poblíž strategického závodu v Aškelonu, nebyla však hlášena zranění nebo škody. (Hanan Greenberg)

Ze severu Pásma Gazy byly směrem k Izraeli vystřeleny tři rakety Kássam, ale není jasné, kam dopadly. Nebyla hlášena žádná zranění nebo škody. (Efrat Weiss)

Izraelští vojáci zastřelili ve vesnici al-Jamon u Džanínu na Západním břehu ozbrojeného Palestince. Podle armádních představitelů šlo o Izraelem hledaného Samera Farihata, člen Brigád al-Kuds, ozbrojeného křídla Islámského džihádu. (Efrat Weiss, Ali Waked, redakčně upraveno a zkráceno – Israel.cz)

Jednotky izraelské armády operující na Západním břehu v úterý ráno zadržely 9 hledaných teroristů. Během operace cílené na dopadení čtyř podezřelých v Nábulusu Palestinci na vojáky začali střílet; zranění hlášena nebyla. 3 členové skupiny  Tanzim byli zatčeni v Kalkýliji a Ramalláhu, v Betlémě byl zadržen člen Hamásu a další Palestinec vezoucí v autě dva nože, tyče a meč. (Ynet)28.03.2006 00:00 6